آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ ۲۱:۴۸:۴۸
امروز : یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - 2020/04/05 - ۰۱:۵۵:۳۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۰
مکتب شهید سلیمانی به نسل جوان منتقل شود

گناوه - امام جمعه گناوه گفت: مکتب شهید سلیمانی باید درجامعه احیا و به نسل جوان و آینده سازان کشور و همه نسل‌ها انتقال داده شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی بعد از ظهر پنجشنبه در مراسم چهلمین روز شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در مصلی جمعه گناوه اظهار داشت: برای شناخت و کنکاش ابعاد و زوایای زندگی شخصیت‌های بزرگی مانند شهید سلیمانی باید زمان زیادی بگذرد و شاید نتوان همه این ابعاد را شناخت.

وی با اشاره به بیانات امام علی (ع) پیرامون ویژگی‌هایی از مالک اشتر در نهج البلاغه گفت: امام علی (ع) ویژگی‌هایی را برای مالک اشتر در شأن و منزلت ایشان بیان فرموده‌اند که مشابه آن را در فرمایشات رهبر معظم انقلاب برای مالک اشتر زمان، شهید سلیمانی می‌توان دید.

امام جمعه گناوه گفت: امام علی (ع) مالک اشتر را به عنوان یک سپر و پناهگاه که هیچگاه سستی در وجود او راه ندارد و لغزش در او جایگاهی ندارد معرفی فرموده‌اند.

وی ادامه داد: سستی به خرج ندادن، در برابر فشارها و تهاجمات دشمن مانند کوه استوار ماندن، کمترین اشتباهات در محاسبه‌های خود، سرعت عمل به موقع و شتابزده عمل نکردن چهار ویژگی مالک اشتر از دیدگاه امیرالمومنین است.

حجت الاسلام رکنی حسینی اضافه کرد: امام علی (ع) در نامه ۳۸ نهج البلاغه شش وجه ممتاز و برجسته مالک اشتر را بیان و فرمودند مالک افضل من عبادالله بودند.

وی خاطر نشان کرد: در نگاهی به زندگی شهید سلیمانی، مالک اشتر زمان ما نیز افضل من عبادالله بودند و در عبادت و شب زنده داری و عبودیت خویش نمونه بودند و حتی در شرایط سخت و میدان جنگ نیز عبادت و شب زنده داری اش ترک نمی‌شد.

امام جمعه گناوه یادآور شد: امام علی (ع) پیرامون مالک فرمودند که در زمان خوف از حمله دشمن نمی‌هراسید و چشم او بیدار بود و از عده و رعب دشمن نمی‌ترسید و آنچه باید در مقابل آنها انجام می‌دهد.

وی گفت: فرماندهان الهی و عارف که هم عبودیت و بندگی الهی و هم صلابت و نهراسیدن در مقابل دشمن را در خود تقویت کرده اینچنین بودند.

امام جمعه گناوه عنوان کرد: مقام معظم رهبری در مدت چهل روزی که از شهادت شهید سلیمانی می‌گذرد جملات بسیار زیبایی در وصف ویژگی‌های مالک اشتر خویش بیان فرموده‌اند.

رکنی حسینی با اشاره به ویژگی‌های شهید سپهبد سلیمانی در بیانات رهبری بیان کرد: مقام معظم رهبری در وصف مالک اشتر زمان فرمودند که شهید سلیمانی هم شجاع و هم باتدبیر بود.

وی با اشاره به اینکه قرآن کریم رمز محبوبیت افراد را ایمان و عمل صالح می‌داند افزود: ویژگی بارز شهید سلیمانی اخلاص بود که تظاهر و خودنمایی و ریا در وجودشان جایی نداشت و همه زندگی خود را برای خداوند وقف کرده بود که این ایمان و اخلاص شهید را محبوب دل‌ها کرد.

امام جمعه گناوه تصریح کرد: از ویژگی‌های دیگر شهید سپهبد سلیمانی که رهبری به آن اشاره فرمودند فرا حزبی و جناحی بودن و انقلابی گری بود و راه این شهید ولایت مداری و پیروی از ولایت بود.

وی تاکید کرد: ویژگی‌هایی که مقام معظم رهبری در وصف این شهید بزرگوار بیان فرموده‌اند باید در جامعه برجسته شود.

وی گفت: مکتب شهید سلیمانی برای ما و همه کسانی که دل در گرو مقاومت دارند درس زندگی است.

امام جمعه گناوه گفت: مکتب شهید سلیمانی باید در جامعه احیا و به نسل جوان و آینده سازان کشور و همه نسل‌ها و عصرها انتقال داده شود تا روحیه ایثار، مقاومت، ازخودگذشتگی و شهادت در جامعه برجسته شود.

قرائت کلام الله مجید توسط قاریان برجسته شهرستان، اجرای دکلمه در وصف شهید سپهبد سلیمانی و مداحی از دیگر بخش‌های این مراسم معنوی بود که به مناسبت چهلمین روز شهادت شهید سپهبد سلیمانی با حضور مردم ولایتمدار گناوه از سوی ستاد گرامیداشت چهلمین روز این شهید بزرگوار در مصلی جمعه این شهر برگزار شد.

کد خبر 29782
منبع خبر : خبرگزاری مهر