آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ ۰۷:۰۰:۰۶
امروز : سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/10 - ۰۷:۰۴:۰۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۱
اتحاد شیعه و سنی از قدیم‌الایام در استان بوشهر وجود داشته است

امام جمعه اهل سنت کنگان گفت: در استان بوشهر از قدیم‌الایام وحدت و انسجام میان شیعه و سنی وجود داشته است و روزبه‌روز این اتحاد تقویت و بیشتر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، شیخ محمد جمالی ظهر امروز در شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با بیان اینکه وحدت بین امت اسلامی یک مقوله و واقعیتی ملموس است اظهار داشت: بارها در قرآن کریم بر ضرورت وحدت امت اسلامی و پرهیز از تفرقه تاکید شده است.

وی، وحدت را مایه قدرت، پیشرفت و ترقی دانست و تصریح کرد:جمهوری اسلامی همواره منادی وحدت نه تنها در کشور بلکه در بین سایر کشورهای اسلامی است.

امام جمعه اهل سنت کنگان با اشاره به اینکه هرگونه اختلاف میان مسلمانان مایه شکست و عقب ماندگی است بیان کرد: امروز دشمنان اسلام و مسلمین در همه جا برای ایجاد اختلاف و تفرقه در بین امت اسلامی متحد شدند و اگر تنها یک مورد از نقشه‌های آنان محقق شوند پیروز می‌شوند.

شیخ جمالی با تاکید براینکه ملت اسلامی همواره باید به فکر اتحاد باشند تا دشمن در بین آنها رسوخ نکند خاطر نشان کرد: ملت ایران از اول انقلاب تاکنون در برهه‌های مختلف زمانی همواره اتحاد و انسجام و نتایج به‌دست آمده از آن را لمس کردند و نباید این تجربه‌ها هیچگاه فراموش شود.

وی با تاکید بر توجه به گفتمان برای حل برخی مشکلات بیان کرد:ممکن است در رای، نظر و مذهب اختلاف‌هایی داشته باشیم اما می‌توان با گفتمان این مسائل را حل کرد.

امام جمعه اهل سنت کنگان با بیان اینکه کشور با علم و فناوری به‌خصوص در علوم اسلامی، دینی، شرعی و کلاسیک پیشرفت می‌کند گفت: ما به دنبال علم هستیم و به جهانیان نشان می‌دهیم که با علم و دانش می‌توانیم در مقابل آنها ایستادگی کنیم.

شیخ جمالی با اشاره به اینکه دشمن امروز از علم و ترقی جمهوری اسلامی در هراس است خاطر نشان کرد:دشمن به همین دلیل با ایجاد تفرقه در تلاش است از پیشرفت ایران اسلامی پیشگیری کند.

وی از اتحاد و انسجام مسلمانان در استان بوشهر خبر داد وخاطر نشان کرد: در استان بوشهر از قدیم‌الایام وحدت و انسجام میان شیعه و سنی وجود داشته است و روزبه‌روز این اتحاد تقویت و بیشتر می‌شود.

انتهای پیام/190/ ت

کد خبر 25284
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم