آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ ۲۳:۴۶:۲۷
امروز : سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/10 - ۰۶:۲۶:۰۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۰
پذیرش دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر ۴۰ درصد افزایش یافت

بوشهر - رئیس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر از تحصیل هزار و ۴۲۱ دانشجومعلم در این دانشگاه خبر داد و گفت: امسال پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر ۴۰ درصد افزایش یافت.

اکبر مولایی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر از افزایش ۴۰ درصدی پذیرش دانشجو نسبت به سال گذشته در این دانشگاه خبر داد و اظهار داشت: امسال هزار و ۴۲۱ دانشجو در دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر گفت: ۵۲۳ دانشجومعلم در پردیس علامه طباطبایی پسران بوشهر مشغول به تحصیل هستند که با احتساب ۱۸ دانشجومعلم انتقالی به این پردیس از سایر مراکز و پردیس های دانشگاه فرهنگیان استان های دیگر آمار این پردیس به طور کلی ۵۴۱ دانشجومعلم است.

مولایی تصریح کرد: در سال تحصیلی جاری ۸۵۹ دانشجومعلم در پردیس بنت الهدی صدر دختران بوشهر مشغول به تحصیل بوده که با احتساب ۲۱ دانشجومعلم انتقالی از سایر مراکز و پردیس های دانشگاه فرهنگیان استان های دیگر به این پردیس، آمار دانشجومعلمان این پردیس به ۸۸۰ نفر است.

مولایی در ادامه افزود: همچنین بیش از ۴۰۰ مهارت آموز ماده ۲۸ دانشگاه فرهنگیان پس از قبولی در آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی و طی فرآیندهای لازم به مدت یکسال در این دانشگاه مهارت های حرفه ای لازم شغل معلمی را کسب خواهند کرد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر گفت: دانشجویان این دانشگاه هم اکنون در ۵ رشته علوم اجتماعی، علوم تربیتی( آموزش دبستان و پیش دبستانی)، آموزش زبان انگلیسی، تربیت بدنی و مشاوره در حال تحصیل هستند.

کد خبر 24302
منبع خبر : خبرگزاری مهر