آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ ۱۶:۱۹:۵۶
امروز : سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/09/17 - ۱۶:۴۸:۰۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس در استان بوشهر اجرایی شد

بوشهر- معاون بازرسی، نظارت و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از اجرای طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا جمالی ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این طرح که با حضور بازرسان اجرایی شد قیمت اقلام موردنیاز دانش آموزان شامل دفتر، خودکار، مداد، کیف و لباس دانش آموزان مورد نظارت جدی قرارگرفته است.

وی تصریح کرد: در ارتباط با نوشت‌افزارهای تقلبی و غیراستاندارد نیز برخورد لازم با عاملان توزیع انجام می‌شود و همچنین در خصوص لباس فرم دانش‌آموزی نیز با هماهنگی آموزش و پرورش بر رعایت درصدهای سود مجاز و قیمت‌های مصوب کنترل لازم اعمال‌شده است.

جمالی بیان کرد: طرح نظارتی نمایشگاه لوازم‌التحریر نیز که از ۲۲ تا ۲۹ شهریورماه در سالن نمایشگاه بین‌المللی بوشهر برپا می‌شود نیز اجرایی خواهد شد و در قالب نمایشگاه یادشده یک سری اقلام دانش‌آموزی با قیمت پایین‌تر از قیمت بازار توزیع می‌شود.

معاون بازرسی، نظارت و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس در راستای صیانت از حقوق مصرف‌کنندگان با حضور دستگاه‌های اجرایی ذیربط به ویژه اداره کل تعزیرات حکومتی نظارت بر بازار لوازم تحریر دانش آموزان انجام می‌شود.

وی بابیان اینکه سهمیه دفترهای دانش‌آموزی نیز به استان اختصاص‌یافته که با واگذاری آن به نمایندگان معرفی‌شده توزیع آن در بین دانش آموزان صورت می‌گیرد افزود: بهزیستی و کمیته امداد استان به عنوان دستگاه‌های حمایتی  نیز سهمیه دفتر خاص خود را داشته و تا پیش از مهرماه نسبت به توزیع آن اقدام می‌کنند.

جمالی خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه گرانی می‌توانند از سامانه تلفنی ۱۲۴ آن را اطلاع‌رسانی کنند و در مورد کالا و خدماتی که قیمت آن نیازمند کار کارشناسی است باید از طریق مراجعه حضوری به اداره صنعت، معدن و تجارت اقدام به شکایت کنند.

کد خبر 21349
منبع خبر : خبرگزاری مهر