آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ ۲۰:۱۵:۱۹
امروز : چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - 2020/01/22 - ۲۰:۲۸:۰۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸
زمینه کاهش ورود پرونده‌های قضایی به دادگستری‌ها فراهم شود

بوشهر - امام جمعه دیر گفت: زمینه کاهش ورود پرونده‌های قضایی به دادگستری‌ها فراهم شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته بندر دیر با تسلیت سالروز شهادت امام جعفرصادق (ع) اظهار داشت: امروزه حوزه‌های علمیه در شهرهای مختلف ادامه دهنده راه این امام بزرگوار هستند و شاگردان امام صادق (ع) در مقابل هجمه فرهنگی دشمن می‌ایستند و از مرزهای عقیدتی اسلام دفاع می‌کنند.

امام جمعه بندر دیر افزود: خانواده‌ها فرزندان خود را برای سربازی امام زمان (عج) به حوزه‌های علمیه بفرستند.

وی با تسلیت سالروز شهادت دکتر بهشتی و همسنگرانش و تبریک هفته قوه قضاییه عنوان کرد: از چنین حوادثی درس عبرت بگیریم که دشمنان همیشه از طریق نفوذی‌ها و منافقین به ما ضربه می‌زنند.

حسینی با تأکید بر اینکه در مقابل افرادی که در فضای مجازی چهره‌های خدوم نظام را تخریب می‌کنند باید هوشیار باشیم، بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی با تقویت عملکرد خود نقش مهمی در کاهش ورود پرونده‌های قضایی به دادگستری‌ها دارند.

وی با تقدیر از خدمات خالصانه قوه قضاییه به ویژه دادگستری شهرستان دیر ادامه داد: کار دستگاه قضا سخت و پیچیده است و می‌طلبد قضات با حوصله و توجه به اخلاق و خوش‌رفتاری با همه مراجعان در همه مراحل قضایی رفتار کنند.

خطیب جمعه دیر با بیان اینکه دستگاه قضایی هم باید با فساد درونی و در سطح جامعه مقابله کند، افزود: امیدواریم که در دستگاه قضایی جمهوری اسلامی حتی شاهد یک مورد بی‌احترامی به ارباب رجوع نباشیم.

وی فاجعه حزب جمهوری اسلامی را یک از نمونه های بارز حقوق بشر آمریکایی دانست و خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها از یک طرف هواپیمایی مسافربری ایران را هدف قرار می‌دهند و زنان و مردان و کودکان بی‌گناه را به خاک و خون می‌کشند و از آن طرف هم از عوامل خود در منطقه که دستشان به خون مسلمانان آلوده است پناه می‌دهند آن وقت از حقوق بشر دم می‌زنند.

حسینی با بیان اینکه آمریکایی‌ها همزمان با درخواست مذاکرات تهدیدها و تحریم‌های خود را هم افزایش می‌دهند، گفت: ترامپ و آمریکایی‌ها که هر روز حرفی می‌زنند باید بدانند ملتی که باشکوه شهدای خود را تشییع می‌کند، این ملت تا آخرین قطره خون خود از عزت و اقتدارش دفاع می‌کند.

وی تحریم دفتر مقام معظم رهبری و شخص رهبری را یک حماقت دانست و عنوان کرد: رهبر ایران در قلب میلیون‌ها مسلمان ایرانی جا دارد و محبوب همه آزادی‌خواهان و مسلمانان است و این اقدام آمریکایی ها غیر از اینکه نفرت امت اسلامی را علیه آنها برانگیخت، نفع دیگری برای آنها ندارد.

امام جمعه دیر برگزاری کنفرانس اقتصادی در راستای تحقق خیانت به آرمان فلسطین در بحرین تحت عنوان معامله قرن را حماقت دیگری از سوی آمریکایی‌ها دانست و بیان: با این اقدام، تمام گروه های فلسطینی یکپارچه مقابل این خیانت ایستادند و امت اسلامی نیز در مقابل این خائنین بیدار شد و دیگر عربستان این گاو شیرده نزد امت اسلامی جایی ندارد.

وی با بیان اینکه این اقدام آمریکایی ها موجب اتحاد جهان اسلام شد، ابراز کرد: تمام جهان اسلام به نشانه همبستگی با مردم فلسطین، پرچم اسرائیل را آتش زدند و پرچم فلسطین را بر بام منازل خود به اهتزار درآوردند و این‌ها دستاوردهای بزرگی است.

حسینی با تبریک میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر تأکید کرد: دختران با الگوگیری از این بانوی کریمه درس عفت و پاکدامنی و عبادت و پرهیزکاری را فرا گیرند و در این مسیر قدم بردارند.

کد خبر 19890
منبع خبر : خبرگزاری مهر