آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ ۲۰:۴۳:۰۶
امروز : چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - 2020/01/22 - ۲۱:۴۶:۴۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸
موضوع امنیتی خاصی در شهرستان دیر وجود ندارد

بوشهر - رئیس دادگستری دیر با بیان اینکه موضوع امنیتی خاصی در شهرستان دیر وجود ندارد گفت: تبعیت از قانون موجب تأمین امنیت اجتماعی پایدار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، عیسی نوشاد عصر جمعه در نشست با مردم و نخبگان شهرستان دیر، با تبریک هفته قوه قضائیه و با بیان اینکه قضا از جمله مناصب جلیله الهی است که از آن خداست اظهار داشت: شان و عظمت قاضی همسنگ منزلت والی و حاکم است و از جانب خدا به نبی مکرم اسلام و از طرف ایشان به امیرالمومنین و سپس به ائمه اطهار و از آنها نیز به علمای جامع الشرایط واگذار می‌شود.

وی تامین امنیت در جامعه را مستلزم همکاری مردم مسئولان و تمام دستگاه‌ها و نهادهایی برشمرد که به موجب قانون ایجاد شده اند و تصریح کرد: تبعیت از قانون موجب تأمین امنیت اجتماعی پایدار در سطح جامعه می‌شود.

نوشاد، ضمن قدردانی و ابراز خرسندی از دستاوردها و موفقیت های دادگستری شهرستان دیر، خاطر نشان کرد: در مقوله امنیت شهرستان دیر در سطح استان به لحاظ جایگاه در رتبه دوم قرار داریم که این امر هم با کمک تمامی مسئولین انتظامی و اطلاعاتی و قضایی حاصل شده است و موضوع امنیتی خاصی در شهرستان وجود ندارد.

رئیس دادگستری شهرستان دیر، گفت: کاهش اطاله دادرسی، کاهش زمان رسیدگی و تعیین وقت های سریع، تعیین تکلیف پرونده های مسن و قدیمی، کاهش جمعیت کیفری، ترویج فرهنگ صلح و سازش و تلاش برای کاهش پرنده های طلاق، اهتمام جدی به رعایت حقوق شهروندی و حفظ منزلت و شان مراجعین و تکریم مردم مهمترین برنامه های دادگستری شهرستان دیر در سال جاری است.

نوشاد، توجه و حساسیت ویژه به منابع طبیعی و اموال عمومی با تشکیل مستمر شورای حفظ حقوق بیت المال و مبارزه جدی با زمین خواری، مبارزه جدی با قاچاق کالای ممنوعه به خصوص مشروبات الکلی از جمله اقدامات این دستگاه در شهرستان دیر برشمرد و اظهار داشت: در نتیجه تشریک مساعی، افزایش هماهنگی ها و اتخاذ تمهیدات مناسب؛ شهرستان دیر یکی از امن ترین شهرستانهای استان بوشهر می باشد.

وی ضمن تاکید بر تعامل بیشتر مردم با دادگستری خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی ملجا و پناهگاه مردم است و توقعاتی که مردم از دست اندرکاران امر قضا دارند کاملاً به جا و حق است و توقع دارند به شکایات و دعاوی حقوقی آنها به سرعت و با دقت رسیدگی شود.

نوشاد با تاکید بر رعایت پیوست‌های زیست محیطی به منظور جانمایی شرکت‌های پتروشیمی در شهرستان تصریح کرد: جانمایی و استقرار شرکت‌های پتروشیمی با رعایت پیوست‌های زیست محیطی در چارچوب قانون برای توسعه منطقه لازم و تاثیرگذار خواهد بود.

رئیس دادگستری شهرستان دیر از برگزاری دومین همایش ریش سفیدان به منظور پیشگیری از جرم در دیر خبر داد و افزود: از ریش سفیدان، متنفذین و سران طوایف در خواست می کنم در مسائل اجتماعی و قضایی در راستای ایجاد امنیت با مجموعه قضایی شهرستان دیر همکاری کنند.

وی ضمن تقدیر از امام جمعه و فرماندار شهرستان دیر، به لحاظ همراهی با مجموعه قضایی شهرستان گفت: از زمان حضور کریم علی حسنی به عنوان فرماندار شهرستان دیر، نظم و انضباط بسیار خوبی در ادارات حکمفرما شده است و حضور مفید و ارزشمندی در شورای حفظ حقوق بیت المال داشته اند که جای تقدیر دارد.

نوشاد با اشاره به مشکلات بی‌آبی در سطح شهرستان اظهار داشت: مشکل کم آبی مختص شهرستان دیر نیست و در تمام استان مشکل کم آبی وجود دارد که آن شاالله با توجه مدیریت خوب فرماندار شهرستان و همکاری دیگر دستگاه ها به زودی از این مشکل نیز عبور خواهیم کرد.

کد خبر 19889
منبع خبر : خبرگزاری مهر