آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ ۱۵:۱۵:۰۸
امروز : چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - 2020/01/22 - ۱۹:۵۹:۵۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸
جوانان کشور ایثارگرانه در مقابل استکبار جهانی ایستاده‌اند

بوشهر - امام جمعه دیر با بیان اینکه اقتدار و ابهت استکبار درهم شکسته است، گفت: جوانان کشور ایثارگرانه در مقابل استکبار جهانی ایستاده‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید علی حسینی شنبه‌شب در آئین یادواره جهادگر شهید ابوطالب احمدیه در بوستان شهدای گمنام بردخون اظهار داشت: شهادت در راه خدا بزرگ‌ترین پاداش هجرت و ایثار است.

وی با بیان اینکه هر آنچه داریم مدیون خون شهیدان است، اضافه کرد: رهبری معظم انقلاب اسلامی چشم امیدش به جوانان است و به این پشتوانه در مقابل دشمنان و استکبار ایستاده است.

امام جمعه دیر افزود: امروزه دشمنان با سیاه‌نمایی و شیطنت تلاش می‌کنند که دل مردم خالی شود و بیان می‌دارند جوانان و اقشار مختلف مردم در گذشته فداکاری می‌کردند، اما جوانان امروز نیز از جوانان دیروز کمتر نیستند.

وی اضافه کرد: بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی نسل امروز همچنان مانند نسل اول انقلاب از دستاوردها و آرمان‌های انقلاب اسلامی پاسداری می‌کنند و ایثارگرانه در مقابل استکبار جهانی ایستاده است.

حسینی ادامه داد: جوانان ایران اسلامی دشمن را به ستوه آورده و رهبری معظم انقلاب اسلامی به پشتوانه این جوانان فداکار که در همه صحنه‌ها حضور دارند، بر دشمن فریاد می‌کشد و استکبار در مقابل ما به زانو در آمده است.

امام جمعه دیر ابراز داشت: شهیدان جان دادند و دشمن را عقب راندند و امروز نیز جوانان ما از حرم اهل بیت (ع) دفاع می‌کنند پس خانواده شهدا امیدوار باشند زیرا نسل جوان در خط شهیدان حرکت می‌کند و ابهت و اقتدار استکبار در هم شکسته است.

وی با تأکید بر پایبندی به استراتژی مقاومت گفت: اگر جامعه‌ای مقاومت کند دشمن عقب می‌نشیند و مشکلات حل می‌شود چرا که شهیدان نیز مقاومت کردند و به پیروزی دست یافتند.

در ادامه از خانواده شهید احمدیه تجلیل شد و یکی از همرزمان و همکاران قدیمی شهید به بیان خاطراتی از دوران حماسه و ایثار پرداخت و وصیت نامه شهید قرائت شد.

شهید ابوطالب احمدیه متولد بافق استان یزد در اوایل انقلاب اسلامی به عنوان جهادگر در بخش بردخون فعالیت می‌کرد و پس از آغاز جنگ تحمیلی در عرصه دفاع از انقلاب اسلامی حضور یافت و از اهداف نظام اسلامی دفاع کرد و در عملیات رمضان به درجه شهادت نائل شد اما تاکنون جسد این شهید عزیز پیدا نشده و به پاس سال‌ها مجاهدت و جهاد در این منطقه، قبری نمادین در گلزار شهدای بردخون برای وی آماده شده است.

کد خبر 19886
منبع خبر : خبرگزاری مهر