آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ ۰۶:۳۸:۴۲
امروز : دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ - 2020/01/20 - ۰۸:۱۷:۵۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰
500 دانش‌‌آموز و دانشجو مددجوی بوشهری به اردوی زیارتی تفریحی اعزام می‌شوند

۵۰۰ نفر از دانش‌آموزان و دانشجویان مناطق محروم استان بوشهر به اردوی تفریحی زیارتی به مشهد مقدس و استان فارس اعزام می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر عصر امروز در نشست هماهنگی اعزام مددجویان تحت حمایت این نهاد به اردوهای زیارتی و آموزشی،  تربیتی با تاکید بر توجه به برنامه‌های فرهنگی مددجویان اظهار داشت: یکی از مهم‌‌ترین برنامه‌‌های کمیته امداد به‌ منظور ارتقاء سطح فکری و فرهنگی مددجویان، ارائه خدمات فرهنگی به آن‌هاست.

احمد لطفی برگزاری اردوهای زیارتی و سیاحتی را یکی از برنامه‌‌های فرهنگی کمیته امداد برای جامعه هدف دانست و تصریح کرد: این اردوها در طول سال برای گروه‌های مختلف مددجویی برگزار می‌‌شود.

وی با بیان اینکه  در فصل تابستان 500 نفر از دانش آموزان به اردوی تفریحی زیارتی اعزام می‌شوند خاطر نشان کرد: 500 نفر از دانش آموزان مناطق محروم استان بوشهر به اردوی تفریحی زیارتی به مشهد مقدس و  استان فارس اعزام می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه این اردوها در قالب اردوهای دانش آموزی، دانشجویی و خانوادگی برگزار می‌شود، هدف کمیته امداد از اعزام مددجویان به اردو‌های زیارتی وتفریحی را رشد و اعتلای فرهنگ اصیل اسلامی ومبانی دینی و اعتقادی مددجویان،غنی سازی اوقات فراغت آنان، تقویت روحیه نشاط و شادابی، آشنایی با فرهنگ‌های مختلف و آموزش سبک صحیح زندگی عنوان کرد.

لطفی با بیان اینکه اعزام این دسته از مددجویان در دو قالب زیارتی و آموزشی تفریحی از 31 تیرماه آغاز می‌شود گفت: این افراد طی 4 مرحله زمانی تا پایان شهریورماه در قالب 9 کاروان به مشهد مقدس و استان فارس اعزام می‌شوند.

وی بیان کرد: 267 نفر از این تعاد دانش آموز و دانشجوی تحت حمایت به اردوهای زیارتی مشهد مقدس و 246 نفر دیگر به اردوهای آموزشی تفریحی استان فارس اعزام می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه سرانه هر نفر برای اردو 600 هزار تومان است گفت: 307 میلیون تومان برای این سفر اردویی هزینه می‌شود که از منابع دولتی، امدادی، و کمک‌های مدمی و خیران  تامین می‌شود.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت: اردوهای زیارتی در مشهد مقدس با محور زیارت و اردوهای آموزشی تفریحی در شهر شیراز با برگزاری مسابقات ورزشی، فرهنگی وهنری، محفل انس با قرآن و بازدید از اماکن تاریخی شیراز همراه است.

انتهای پیام/ح

کد خبر 19292
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم