آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ ۰۶:۳۸:۴۲
امروز : دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ - 2020/01/20 - ۰۸:۱۷:۴۶
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰
بوشهر| 200 مهدکودک مسجدی در کشور راه‌اندازی شد

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد فعالیت‌های حوزه فضای مجازی، هنری، اجتماعی، قرآنی، فرهنگی، هنری را از جمله محور فعالیت این کانون‌ها دانست و گفت: راه‌اندازی ۲۰۰ مهدکودک مسجدی در کشور از جمله برنامه‌ها کانون‌های مساجد است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، حجت‌الاسلام حبیب‌رضا ارزانی امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های فرهنگی اظهار داشت: کار فرهنگی لازمه آن بسترسازی مناسب مبتنی بر آرامش است که در استان بوشهر آرامش و امنیت حاکم است.

وی مقاومت و ایستادگی را مولفه‌ و شاخص‌های مهم استان بوشهر دانست و تصریح کرد: استان بوشهر باید پایتخت مقاومت و مبارزات ضد استعماری و استکباری نامید چرا که این استان الگوی مقاومت و مبارزه در مقابل متجاوزان و دشمنان است.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با بیان اینکه حضور در مسجد مبتنی بر تربیت است افزود: مسجد دانشگاه و محل علم‌آموزی بر اساس فرهنگ اسلامی و مذهبی در ابعاد گوناگون است.

ارزانی از موج حرکت‌های انقلابی در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی از مساجد خبر داد و بیان کرد: حرکت‌های مردمی در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی از مساجد بود و تصمیم‌گیری‌ها مهم و فضای تربیت اجتماعی از مساجد آغاز شد.

وی با تاکید بر تقویت جذب در مساجد افزود: به همان اندازه که از مساجد فاصله بگیریم از رونق مسجد کاسته می‌شود و آسیب‌ها افزایش می‌یابد.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با اشاره به آغاز فعالیت این کانون‌ها خاطرنشان کرد: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد برای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن از سال 1371 راه‌اندازی شد.

ارزانی با بیان اینکه بالاترین رنگ، رنگ خدایی است که در مساجد دیده می‌شود افزود: مسجد متعلق به افراد  خاصی نیست بلکه خانه خدا و محل اجتماع مومنان است.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با بیان اینکه تصمیم سازی‌های مهم اجتماعی و فضای زیست اجتماعی از مساجد آغاز می‌شود تصریح کرد: اکنون 25 هزار کانون فرهنگی و هنری در سایت کانون‌های مساجد کشور ثبت شده است.

وی با اشاره به برنامه‌های تابستانی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد بیان کرد:  در تابستان امسال بیش از 72 هزار برنامه در 71 رشته فرهنگی و هنری در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان‌ها اجرا می‌شود.

ارزانی فعالیت‌های حوزه فضای مجازی، هنری، اجتماعی، قرآنی، فرهنگی، هنری و دیگر عرصه‌ها رااز جمله محور فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد دانست و گفت: راه‌اندازی 200 مهدکودک مسجدی در کشور از جمله برنامه‌ها  کانون‌های فرهنگی هنری مساجد است.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد از اجرای انتخاب پایتخت فرهنگی هنری مساجد خبر داد و گفت: در بین استان‌ها یک پایتخت فرهنگی هنری مساجد بر اساس شش محور قرآن و عترت، آموزش و توانمندسازی، شبکه‌سازی و فضای مجازی، کتاب و کتاب‌خوانی، هنرمتعالی و فعالیت‌های اجتماعی انتخاب می‌شود.

انتهای پیام/ح

کد خبر 19290
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم