آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ ۱۰:۲۴:۱۸
امروز : دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ - 2020/01/20 - ۱۰:۲۸:۴۶
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰
اعتبارات مورد نیاز کانون‌های فرهنگی مساجد استان بوشهر تامین می‌شود

استاندار بوشهر با اشاره به نقش مهم کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در اجرای برنامه‌های ویژه جوانان و نوجوانان گفت: در این راستا اعتبارات مورد نیاز کانون‌های فرهنگی مساجد استان بوشهر تامین می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند امروز در نشست با دبیر ستاد کانون‌های فرهنگی مساجد کشور با اشاره به ظرفیت مهم مساجد برای فعالیت‌های فرهنگی اظهار داشت: مساجد در کشور ظرفیت بسیار خوبی برای فعالیت‌های فرهنگی است که باید با یک برنامه‌ریزی منظم از این فرصت نهایت بهره را ببریم.

وی با تاکید بر بهره جستن از مسجد به عنوان یک ظرفیت مهم و فرصت بیان کرد: یکی از فرصت‌های خوب جامعه مساجد است که با بهره‌مندی از این ظرفیت و انجام فعالیت‌های مختلف فرهنگی، زمینه برای کاهش آسیب‌های اجتماعی فراهم می‌شود.

استاندار بوشهر با اشاره به وضعیت آسیب‌های اجتماعی در استان بوشهر  خاطرنشان کرد: وضعیت آسیب‌های اجتماعی استان بوشهر در مرحله خاکستری است و خدمات خوبی در حال انجام است.

گراوند با اشاره به تدوین سند اجتماعی استان بوشهر افزود: در این راستا، سند اجتماعی استان بوشهر تصویب شده و گام‌های عملیاتی و اجرایی آن هم مشخص شده و در این مسیر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد نقش بسیار مهمی دارند.

وی با قدردانی از خدمات ارزنده امام جمعه بوشهر تصریح کرد: حضور آیت الله صفایی بوشهری به عنوان نماینده مقام معظم رهبری و امام جمعه بوشهر یک فرصت بی‌نظیر برای توسعه فعالیت‌های مساجد است و  وی با نگاه علمی خوبی که دارند یک نعمت برای استان و فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی است.

استاندار بوشهر بیان کرد: با توجه به همدلی و هم افزایی موجود در استان، آمادگی داریم تا اعتبارات مورد نیاز کانون‌های فرهنگی مساجد استان را در ردیف‌های بودجه بررسی و اختصاص دهیم.

باید زمینه‌های بهره مندی از فضای مساجد را شناسایی کنیم

رئیس ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور هم با قدردانی از حمایت‌های استاندار بوشهر از فعالیت‌های مساجد استان بر ضرورت توجه به کارکدهای مساجد و فعالیت‌های فرهنگی در این اماکن مقدس تاکید کرد.

وی  تصریح کرد: با توجه به اینکه جامعه به سمت فردگرایی پیش می‌رود باید زمینه‌های بهره مندی از فضای مساجد را شناسایی کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌رضا ارزانی گفت: در کانونهای فرهنگی مساجد به فضای مجازی توجه ویژه‌ایشده  و این روند ادامه دارد.

410 کانون فرهنگی هنری مساجد در استان بوشهر فعال است

 مسئول کانون‌های فرهنگی مساجد استان بوشهر هم گفت: 410 کانون فرهنگی فعال در مساجد استان داریم که از ابتدای امسال بر اساس برنامه‌های ابلاغی فعالیت‌های خود را دنبال می‌کنند.

علیرضا پولاد بیان کرد: 32 هزار نفر عضو ثبت شده در سامانه کانون‌های مساجد استان بوشهر داریم، ضمن اینکه سال گذشته از 340 میلیون تومان اعتبار، 200 میلیون تومان آن را جذب شده است.

انتهای پیام/ح

کد خبر 19289
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم