آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۵:۰۰:۰۸
امروز : چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - 2019/11/13 - ۱۶:۴۳:۰۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
نرخ بیکاری در استان بوشهر کاهش یافت

استاندار بوشهر از کاهش نرخ بیکاری در استان خبر داد و گفت: در فصل بهار امسال نرخ بیکاری در استان بوشهر به ۹.۲ درصد رسید که در سه ماه نخست سال قبل این رقم ۱۰.۹ درصد ثبت شده بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند بعدازظهر امروز در جلسه شورای اداری استان بوشهر با گرامیداشت دهه کرامت و  تبریک انتخاب مصطفی سالاری به عنوان مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به برنامه‌های هفته دولت پیش‌رو پرداخت و اظهار داشت: طرح‌ها و پروژه‌هایی در حوزه تولیدی، اقتصادی و عمرانی در هفته دولت افتتاح ویا عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود که لازم است این برنامه‌ها و افتتاح و اجرای پروژه‌ها تدوین و برنامه‌ریزی شود.

وی، با بیان اینکه اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی در کنار اجرای طرح‌های اقتصادی و تولیدی در اولویت برنامه‌های استان بوشهر قرار دارد تاکید کرد: با همدلی و تلاش مسئولان دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی طرح‌ها و تحولاتی مهمی در عرصه اشتغال و اقتصاد استان انجام شده که این مهم سبب کاهش نرخ بیکاری شده است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه در سال 1396 نرخ بیکاری در استان بوشهر بالای 11 درصد بود خاطر نشان کرد: با همدلی و تلاش همه مدیران بخش دولتی و خصوصی نرخ بیکاری در سال گذشته به 10.5 درصد کاهش یافت.

گراوند با بیان اینکه  نرخ بیکاری در استان بوشهر روبه کاهش است افزود: یکی از عوامل مهم در  شاخص و بررسی نبض اقتصادی و تولیدی، وضعیت نرخ اشتغال و بیکاری است که کاهش نرخ بیکاری نشان از افزایش مشارکت اقتصادی و رونق تولید و اشتغال است.

وی، به وضعیت نرخ بیکاری در بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل پرداخت و خاطر نشان کرد:در فصل بهار  امسال نرخ بیکاری در استان بوشهر 9.2  درصد رسید که در سه ماه نخست سال قبل این رقم 10.9 درصد ثبت شده بود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه نرخ بیکاری در بهار امسال نسبت به سال قبل1.7 درصد کاهش یافته است تصریح کرد:دشمن برای زمین‌گیر کردن اقتصاد و صنعت کشور برنامه‌ریزی کرده که کاهش نرخ بیکاری  و بهبود رونق تولید در کشور و استان بوشهر نشان از ناکامی دشمن در اهداف مورد نظر است.

گراوند ظرفیت‌های اشتغال‌زایی و اقتصادی استان را مورد اشاره قرار داد و افزود:  استان بوشهر علاوه بر حوزه‌های صنعتی و تجاری، در بخش کشاورزی از ظرفیت بالایی برخوردار است که باید از این قابلیت حداکثر بهره‌وری در رونق تولید و اشتغال انجام شود.

وی، از آمادگی سرمایه‌گذار در حوزه درمان استان خبر داد و بیان کرد: برای توسعه زیرساخت‌های درمانی و حوزه سلامت سرمایه‌گذارانی اعلام آمادگی کرده‌اند که باید بسترهای لازم برای این مهم فراهم شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به حوزه توریسم درمانی تصریح کرد: همه دستگاه‌های اجرایی برای توسعه سرمایه‌گذاری همکاری و تلاش و با ایجاد تسهیلات لازم  زمینه شتاب بخشی سرمایه‌گذاری در عرصه‌های گوناگون را فراهم کنند.

گراوند، تولید گیاهان دارویی، محصولات خارج از فصل و گلخانه‌ای  را از جمله قابلیت‌های بخش کشاورزی دانست و تاکید کرد: برای تکمیل پروژه‌های صنعتی و تولیدی پیشرفت فیزیکی 60 درصد به بالا که 38 طرح شناسایی شده میزان روند تکمیل آنها به صورت هفتگی رصد می‌شود تا با احیاء این ظرفیت‌ها ضمن رونق تولید زمینه کاهش نرخ بیکاری و افزایش مشارکت اقتصادی فراهم شود.

وی، با تاکید بر صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری دستگاه‌های اجرایی بیان کرد: هر چقدر در هزینه‌های جاری صرفه‌جویی شود زمینه پرداختی و کمک به کارکنان  افزایش می‌یابد.

استاندار بوشهراز تعیین تکلیف نیروهای اخراجی منطقه ویژه پارس جنوبی و  فراهم شدن اشتغال آنان خبر داد و افزود: با پیگیری‌های انجام شده  و همکاری وزیر نفت، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، نمایندگان مردم در مجلس زمینه  بازگشت مجدد نیروهای اخراجی به اشتغال در منطقه پارس جنوبی فراهم شد که از خدمات آنان قدردانی می‌شود.

گراوند با اشاره به حل مشکل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر گفت: منطقه ویژه اقتصادی بوشهر که از سال 1393 دچار مشکلاتی شده بود با پیگیری‌های انجام شده راهکارهای حل مشکلات ارائه شد که  این هفته جلسه نهایی تشکیل و زمینه حل مشکل فراهم می‌شود.

وی با قدردانی از مدیرعامل گمرک ایران و وزیرامور اقتصادی و دارایی در حل مشکل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر گفت: با حل مشکل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر کمک قابل توجهی به توسعه بندر بوشهر می‌شود.

استاندار بوشهر با اشاره به تکمیل پروژه بزرگراهی دیر به تنگستان تصریح کرد: در این راستا با تامین اعتبارات نفت که بر اساس برنامه تدوینی اعتبارات تخصیص می‌یابد و زمینه تسریع در روند تکمیل این راه مواصلاتی که نقش مهمی در جلوگیری از تصادفات جاده‌ای دارد فراهم می‌شود.

گراوند از پیگیری تسریع در روند اجرای پروژه راه‌آهن بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: تکمیل پروژه اورژانس هسته‌ای و دانشکده دندان‌پزشکی بوشهر از دیگر پروژه‌هایی مورد تاکید استان است.

وی، از بهبود وضعیت آب آشامیدنی استان بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: با اجرای برنامه‌های در حال اجراء، مشکل آب آشامیدنی استان بوشهر به صورت ریشه‌ای برطرف می‌شود که در این راستا از جنوب تا شمال استان بوشهر پروژه‌های آبرسانی در حال اجراء است.

انتهای پیام/ن

کد خبر 19181
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم