آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۸/۳۰ ۱۵:۴۵:۰۷
امروز : پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - 2019/11/21 - ۱۷:۱۹:۰۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵
رئیس پژوهشکده میگو‌: صید میگو امسال به حدود 1400 تن افزایش می‌یابد‌

رئیس پژوهشکده میگوی کشور میزان صید میگو در سال گذشته استان بوشهر را ۹۰۰ تن دانست و گفت: به نظر می‌رسد امسال میزان صید میگو به حدود یک‌هزار و ۴۰۰ تن افزایش یابد.

عقیل دشتیان‌نسب در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر از پایش ذخایر میگو در آب‌های ساحلی استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: برای بررسی وضعیت ذخائر میگو در آب‌های خلیج فارس استان بوشهر دو گشت تحقیقاتی انجام گرفته است.

وی آغاز صید میگو در آب‌های خلیج فارس استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: با بررسی نتایج گشت‌های تحقیقاتی در کمیته مدیریت صید استان  زمان صید میگو برای قایق‌ها از 30 تیرماه و لنج‌های صیادی از اول مرداد تعیین شده است.

رئیس پژوهشکده میگو در استان بوشهر با بیان اینکه  بیشترین تجمع میگوها در اعماق بیش از 20 متر دریا قرار دارد تصریح کرد: براساس نتایج گشت‌های تحقیقاتی بیشترین  تجمع زیست میگوها در اعماق  20 تا 30 متر دریا  قرار دارد.

دشتیان‌نسب با تاکید بر جلوگیری از صید میگو در اعماق کمتر 20 متر افزود: برای اینکه تلاش صیادان در صید میگو اقتصادی باشد باید فعالان این حوزه در اعماق  بیش از 20 متر دریا نسبت به تور ریزی اقدام کنند.

وی وضعیت ذخائر میگوی خلیج فارس امسال را مطلوب دانست و گفت: بررسی گشت‌های تحقیقاتی نشان می‌دهد میزان ذخائر میگو امسال مطلوب‌تر از سال قبل است و پیش‌بینی می‌شود صید  میگو امسال بهتر از پارسال باشد.

رئیس پژوهشکده میگوی کشور میزان صید میگو در سال گذشته استان بوشهر را 900 تن دانست و خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد امسال میزان صید میگو به حدود یک‌هزار و 400 تن افزایش یابد.

دشتیان‌نسب با اشاره به اینکه بیش از 70 درصد ذخایر میگوی خلیج فارس استان بوشهر ببری سبز است خاطر نشان کرد: این گونه میگو از بهترین انواع میگوی خلیج فارس به شمار می‌رود و بقیه میگوه از گونه سرتیز است.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر هم  تعداد شناورهای صیادی استان را یک‌هزار و 73 شناور دانست و افزود: در استان بوشهر 567 شناور لنج، 21 کشتی و یک‌هزار و 485 قایق صیادی دارای مجوز هستند که پس از تعیین زمان صید میگو با صدور مجوز راهی دریا می‌شوند.

منصور پاپری، تعداد صیادان حرفه‌ای استان بوشهر را افزون بر 12 هزار نفر دانست و  گفت: صیادان از صید میگو در مناطق ممنوعه و اعماق کم بپرهیزند.

انتهای پیام/ش

کد خبر 19140
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم