آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۸/۳۰ ۱۵:۴۵:۰۷
امروز : پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - 2019/11/21 - ۱۷:۳۲:۲۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۸
49 هزارمیلیارد ریال در طرح‌های صنعتی استان بوشهر سرمایه‌گذاری می‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به صدور ۳۶ فقره جواز تاسیس واحدهای صنعتی در استان بوشهر گفت: در اجرای این طرح‌های ۴۹ هزارمیلیارد ریال سرمایه‌گذاری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سیدحسین حسینی‌محمدی ظهر امروز در نشست بررسی روند اجرای طرح‌های صنعتی و تولیدی در استان بوشهر، رونق تولید را  از اولویت‌های استان بوشهر در بخش‌های صنعتی، معدنی و تولیدی دانست و اظهار داشت: در این راستا کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید تشکیل و راهکارهای لازم را برای حل مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی ارائه می‌کند.

وی از تشکیل نشست‌های تخصصی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان بوشهر  خبر داد و گفت: در این کارگروه‌ به پرونده واحدهای صنعتی و تولیدی برای افزایش تولید راهکارهای لازم ارائه و به واحدهای صنعتی، تولیدی و معدنی مشکل‌دار  برای برطرف شدن مشکلات آنان با بررسی کارشناسانه رسیدگی می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با تاکید بر شتاب تولید در واحدهای صنعتی و بهره‌برداری از حداکثر ظرفیت تصریح کرد: امسال در راستای رونق تولید توجه ویژه‌ای به واحدهای تولیدی و صنعتی در استان می‌شود که همکاری بانک‌ها در این عرصه بسیار مهم و ضروری است.

حسینی‌محمدی با اشاره به صدور 36 فقره جواز تاسیس واحدهای صنعتی در استان بوشهر گفت: در اجرای این طرح‌های  49 هزارمیلیارد ریال سرمایه‌گذاری می‌شود.

وی، پیش بینی اشتغال یک‌هزار و 240 نفر در استان بوشهر را از دیگر ویژگی‌های صدور 36 فقره جواز تاسیس واحدهای صنعتی استان دانست و خاطر نشان کرد: در راستای گسترش سرمایه گذاری تاکنون 625 فقره جواز تاسیس صنعتی با سرمایه گذاری 100 هزار میلیارد تومان با پیش بینی اشتغال 28 هزار نفر در زمینه صنایع مختلف در استان بوشهر صادر شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر پیشرفت فیزیکی طرح‌های صنعتی استان بوشهر را از صفر تا 99درصد دانست و افزود: با تکمیل و راه اندازی آنها تولید محصولات داخلی افزایش می‌یابد.

حسینی‌محمدی با اشاره به وجود 596 فقره پروانه بهره برداری صنعتی در استان بوشهر بیان کرد: حجم سرمایه گذاری این صنایع 21 هزار میلیارد تومان به همراه  اشتغال28 هزار و 798 نفر است که  در زمینه تولیدات مختلف نظیر صنایع شیمیایی، نفت و گاز و پتروشیمی، مواد غذایی و بهداشتی، کانی فلزی و غیر فلزی و غیره  فعالیت می‌کنند.

وی تصریح کرد: در راستای تحقق اهداف برنامه‌های رونق تولید پیش بینی می‌شود تعداد 150 فقره جواز تاسیس طرح‌های صنعتی بدون طرح‌های پتروشیمی با سرمایه گذاری  7هزار و  500میلیارد ریال و اشتغال 2 هزار و 700 نفرتا پایان  امسال صادر شود.

حسینی خاطر نشان کرد: طبق برنامه‌های اجرایی ایجاد و توسعه واحدهای تولیدی پیش بینی می‌شود  برای 40 واحد صنعتی  با سرمایه گذاری 260 هزار میلیارد ریال و اشتغال 11هزار نفردر استان  تا پایان  امسال پروانه بهره برداری صنعتی صادر شود.

انتهای پیام/ ز

کد خبر 19101
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم