آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۵:۰۰:۰۸
امروز : چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - 2019/11/13 - ۱۶:۰۴:۱۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰
دبیر شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی: درصدد تشکیل نخستین جلسه ستاد مهندسی فرهنگی به ریاست رئیس‌جمهور هستیم

دبیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی گفت: درصدد هستیم نخستین جلسه ستاد مهندسی فرهنگی به ریاست رئیس جمهور تشکیل شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، حجت‌الاسلام سید سعیدرضا عاملی بعدازظهر امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با بیان اینکه  این شورا با شورای عالی انقلاب فرهنگی در رابطه است اظهار داشت: شورای فرهنگ عمومی استان‌ها به عنوان پیشتوانه شورای عالی انقلاب فرهنگی محسوب می‌شود که توقع است این ظرفیت  تنها به دریافت گزارش یا هماهنگی به حوزه فرهنگ نباشد بلکه باید خودش را  یک ظرفیت در عرصه ملی ببیند.

وی، با بیان اینکه در شورای فرهنگ عمومی استان‌ها باید به فرهنگ سلامت، علم و فناوری، سبک زندگی، روابط اجتماعی توجه ویژه شود افزود: این شورا نقش تاثیرپذیر خود را در حوزه‌های اجتماعی جامعه در فضای ملی بیشتر نشان دهد.

دبیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تدوین سند مهندسی فرهنگی کشور افزود: برای برش استانی این سند بر اساس ظرفیت‌های استانی قطعا، باید در شورای فرهنگ عمومی مورد توجه قرار بگیرد.

عاملی با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی ظرفیت سند مرجع مهندسی فرهنگی کشور است افزود: در جلسه قبلی شورای عالی انقلاب فرهنگی، نمایندگانی که باید در ستاد مهندسی فرهنگی باشند تعیین شدند و به رئیس جمهور ابلاغ  شد.

وی بیان کرد: در صدد هستیم نخستین جلسه ستاد مهندسی فرهنگی به ریاست رئیس جمهور تشکیل شود تا فعالیت کارشناسی تخصصی آن آغاز شود.

دبیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی افزود: سند مهندسی فرهنگی سند بسیار مهمی است که بیش از 3 هزار نفر از کارشناسان کشور در تهیه و تدوین این سند همکاری کرده‌اند و مطالعات زیادی در تحقق این سند صورت گرفته است.

عاملی، با بیان اینکه ریز برنامه‌هایی باید در ذیل سند مهندسی فرهنگی شکل بگیرد خاطر نشان کرد: در این زمینه شورای فرهنگ عمومی استان‌ها می‌توانند در این عرصه فعالیت خود را بیشتر نشان دهند.

وی،با اشاره به تدوین سند جامع فرهنگی استان بوشهر گفت: برای استفاده از این سند به عنوان ریز برنامه‌های سند مهندسی فرهنگی استقبال می‌شود و زمینه تصویب سند جامع فرهنگی استان بوشهر در ستاد مهندسی فرهنگی کشور فراهم می‌شود.

دبیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه سندها نقش هماهنگ کننده دارند بیان کرد: سندهای مرجع نقش پیشرفت و توسعه موزون دارند.

عاملی، تمدن استان بوشهر را  بیش از هزار سال دانست و تصریح کرد: استان بوشهر  صاحب علمای بزرگ، مفاخر فکری و اندیشه‌ای بزرگ است و انسجامی که در استان بوشهر وجود دارد حکایت از وجود ظرفیت بسیار مهم برای رشد و توسعه است.

وی هماهنگی بین نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، مسئولان دستگاه‌های اجرایی و اقشار مختلف مردم را نشان از اتحاد و یکپارچگی برای توسعه و پیشرفت استان بوشهر دانست و افزود:  استان بوشهر در بخش‌های مختلف از ظرفیت و توانمندی بالایی برخوردار است.

انتهای پیام/ ز

کد خبر 18947
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم