آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۵:۰۰:۰۸
امروز : چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - 2019/11/13 - ۱۵:۳۹:۰۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۵
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: بوشهر با ظرفیت بالا نقش مهمی در عرصه ملی دارد

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، با اشاره به ظرفیت بالای استان بوشهر در عرصه سرمایه انسانی و جغرافیایی گفت: استان بوشهر با دارا بودن توانمندی‌های گوناگون اقتصادی و اجتماعی به عنوان اداره جمهوری اسلامی ایران در سطح ملی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، حجت‌الاسلام سعیدرضا عاملی بعدازظهر امروز در نشست با  اعضای پارک‌های علم و فناوری، دانشجویان، استادان، اعضای هیئت علمی و مسئولان دانشگاه‌های استان بوشهر با بیان اینکه این استان از توانمندی بالایی برخوردار است  اظهار داشت:  استان بوشهر در عرصه نیروی انسانی دارای سرمایه اجتماعی قوی است.

وی با بیان اینکه نوآوری و خلاقیت قانون تولید می‌کند افزود: نوآوری مسیر قطعی در راستای پیشرفت علم و فناوری در کشور ایجاد می‌کند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر توجه به جهش علمی بیان کرد: از طریق نوآوری و خلاقیت به پیشرفت و جهش علم و فناوری دست می‌یابیم.

عاملی باتاکید بر حمایت از شرکت‌های دانش بنیان  و تجاری سازی تولیدات تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌های بالای موجود در استان می‌توان به گسترش و افزایش شرکت‌های دانش بنیان توجه کرد.

وی با اشاره به ظرفیت بالای استان بوشهر در عرصه سرمایه انسانی و جغرافیایی گفت: استان بوشهر با دارا بودن توانمندی‌های گوناگون اقتصادی و اجتماعی به عنوان اداره جمهوری اسلامی ایران در سطح ملی است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، افزود: ظرفیت استان بسیار بالا است و باید با یکپارچگی  و بهره جستن از ظرفیت‌ها از این توانمندی بیشتر در عرصه ملی استفاده کرد.

عاملی با تاکید بر تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه افزود: آن کسانی که فکر می‌کنند دانشگاه با صنعت نمی‌تواند ارتباط برقرار کند بدانند که ایرانی‌ها در تمام کشورها از دانشمندان تراز اول دنیا هستند.

وی با بیان اینکه امروز فناوری و علم با هم انطباق پیدا کرده‌اند افزود: فناوری متناسب با فراجعرافیایی کردن بر بیشتر دیجیتال به وجود آمده است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی،  با اشاره به  اینکه اسناد مربوط به شورای عالی انقلاب فرهنگی دو سند مرجع است گفت: یکی سند مهندسی فرهنگی و سند دیگر در ارتباط با نقشه جامع علمی کشور و مابقی اسناد در ذیل این دو سند قرار دارند.

عاملی با اشاره به اینکه تولید علم، ثروت به وجود می‌آورد افزود:  علم و ثروت به همدیگر ارتباط دارند یعنی علم به اقتصاد وصل است.

انتهای پیام/ ز

کد خبر 18946
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم