آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۵:۰۰:۰۸
امروز : چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - 2019/11/13 - ۱۵:۴۳:۳۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۵
استان بوشهر می‌تواند الگویی بزرگ برای توسعه کشور باشد

امام‌جمعه بوشهر با اشاره به ظرفیت بالای این استان در عرصه سرمایه اجتماعی و اقتصادی به تدوین سند دانش بنیان استان پرداخت و گفت: استان بوشهر می‌تواند الگویی بزرگ برای توسعه کشور باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در نشست شورای دانش‌بنیان استان بوشهر با اشاره به تدوین سند دانش بنیان استان بوشهر اظهار داشت: الگو شدن استان بوشهر برای تنظیم سند اقتصاد دانش بنیان با توجه به تاریخچه و ظرفیت‌های آن گامی بزرگ و شایسته برای پیشرفت این استان است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به ظرفیت بالای این استان تصریح کرد: استان بوشهر در زمینه‌های مختلف دارای توانمندی بسیاری است که باید از این ظرفیت‌ها بیشتر بهره جست.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه اقتصاد بر پایه دانش از عوامل اقتدار یک کشور است خاطر نشان کرد: اقتصاد دانش‌بنیان می‌تواند تهدید تحریم را به فرصت تبدیل کند.

وی با اشاره به ظرفیت بالای این استان در عرصه سرمایه اجتماعی و اقتصادی به تدوین سند دانش بنیان استان پرداخت و گفت: استان بوشهر می‌تواند الگویی بزرگ برای توسعه کشور باشد.

آیت‌الله صفایی بوشهری با تاکید بر شناخت راه و سیر توسعه و پیشرفت بیان کرد: اگر ما در عرصه اقتصاد یک نگاه عمیق راهبردی نداشته باشیم و ظرفیت‌های خود را در فضای ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی نشناسیم و نقشه‌ راه دقیقی برای آینده اقتصاد کشور نداشته باشیم، قطعا تحولات اقتصادی هستند که ما را مدیریت خواهند کرد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های استان بوشهر در عرصه‌های مختلف بیان کرد: با وجود ظرفیت‌های مهم در عرصه دریا، کشاورزی، زیست فناوری و  دیگر عرصه‌ها می‌توان زمینه توسعه و پیشرفت جامعه را بیش از پیش فراهم کرد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر عنوان کرد: جهان اکنون در معرض یک جنگ جهانی اقتصادی است که در این عرصه ایران اسلامی با هدایت‌های رهبری و طرح اقتصادی مطرح شده در جغرافیای نبرد اقتصادی دارای جایگاهی فوق العاده ویژه‌ای است.

آیت‌الله صفایی بوشهری خاطر نشان کرد: اگر این اقتصاد مقاومتی جدی گرفته، اجرایی و نظارت بهینه بر آن باشد و مرتب باز تولید پروژه کند می‌تواند ایران را به یکی از قطب‌های اقتصاد جهان و الگویی برای مقاومت جهانی در مقابل تهاجم‌های گسترده و پایان ناپذیر جهان اقتصاد باشد.

امام جمعه بوشهر گفت: در این رابطه یکی از کارهای بزرگ این است که در اقتصاد دانش بنیان تنظیم سند یک اصل است و در اقتصاد چنانچه افق و نقشه راه مشخص نباشد حرکت‌های اقتصادی به نتیجه دلخواه نمی‌رسد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر اظهار داشت: از ابتدا انقلاب اقدام‌های قابل توجهی برای تنظیم این سند شد ولی با وجود یک مشکل اساسی تمامی حرکت‌های اقتصادی کشور در یک نگاه جامع دیده نمی‌شد.

وی افزود: در این زمینه باید براساس منویات رهبری باید کشور برخودار از نقش جامع اقتصادی باشد و روی آن کار کند که پیش زمینه این مهم شناخت ظرفیت‌ها است.

انتهای پیام/ ز

کد خبر 18945
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم