آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ ۱۶:۱۹:۵۶
امروز : سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/09/17 - ۱۶:۳۲:۰۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد در بوشهر کاهش یافت

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در استان بوشهر با اشاره به شرکت ۶ هزار و ۲۲۰ نفر در آزمون کارشناسی ارشد در استان بوشهر گفت: در مجموع تعداد شرکت کنندگان در آزمون کارشناسی ارشد در استان بوشهر کاهش ۲ تا ۳ درصدی در مقایسه با سال گذشته دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، علی پاکیزه  صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در بوشهر و برازجان اظهار داشت: در این آزمون 6 هزار 220 نفر شرکت دارند که برای 132 کد رشته در دانشگاه خلیج فارس بوشهر و دانشگاه آزاد اسلامی دشتستان رقابت می‌کنند.

وی با بیان اینکه امسال 56 درصد از شرکت کنندگان مردان و 44 درصد خانم‌ها تشکیل می‌دهند افزود: سه‌هزار و 462 مرد و دو هزار و 758 زن در 132 رشته با یکدیگر رقابت  می‌کنند که 56  درصد داوطلبان  مرد و 44 درصد زن هستند.

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در استان بوشهر بیان کرد: در مجموع تعداد شرکت کنندگان  در آزمون کارشناسی ارشد استان بوشهر کاهش 2 تا 3 درصدی در مقایسه با سال گذشته نشان می‌دهد.

پاکیزه با بیان اینکه 49رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه خلیج فارس وجود دارد خاطر نشان کرد:برای مهرماه امسال، 650 دانشجو در این رشته‌ها در دانشگاه خلیج فارس بوشهر پذیرفته می‌شوند که این میزان 10 درصد داوطلبان کارشناسی ارشد کشور است.

وی افزود: نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد نیمه دوم تیرماه و مرحله نهایی نیز اواخر شهریور در سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود.

 نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در استان بوشهر تاکید کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته آزمون کارشناسی ارشد در این استان به بهترین نحو ممکن برگزار شده است.

انتهای پیام/ش

کد خبر 18885
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم