آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ ۱۶:۱۹:۵۶
امروز : سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/09/17 - ۱۶:۴۲:۲۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
آیت‌الله حسینی‌بوشهری:‌ منتظران حضرت مهدی(عج) ‌در مقابل سختی‌‌ها در فتنه‌ها نمی‌لغزند

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری گفت: منتظران حضرت مهدی(عج) در مقابل تحریم و سختی‌‌ها مقاومت و ایستادگی می‌کنند و در فتنه‌ها نمی‌لغزند و از خود هوشیاری، آگاهی و بصیرت نشان می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تنگستان، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری صبح امروز در آیین دعای ندبه در مسجد جامع شهر اهرم  تنگستان به جایگاه بعثت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(ص) پرداخت و با تاکید بر غدیر خم به عنوان ادامه بعثت حضرت محمد(ص) اظهار داشت: غدیر، ولایت و امامت به عنوان ادامه دهنده بعثت رسول گرامی اسلام(ص) از جایگاه رفیعی  در جامعه اسلامی برخوردار است  چراکه رسالت حضرت محمد(ص) بدون ابلاغ  غدیر تکمیل نشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری به واقعه عاشورای حسینی به عنوان سومین حادثه تاثیرگذار در ترویج اسلام و مذهب شیعه پرداخت و خاطر نشان کرد:عاشورای حسینی ادامه یافته غدیر است چراکه امام حسین(ع) و یارانش با اهداء خون خود، اسلام ناب محمدی(ص) را احیاء کردند.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه، با تاکید بر اهمیت انتظار به عنوان چهارمین حادثه مهم در تاریخ اسلام تصریح کرد: ظهور امام زمان(عج) به عنوان منجی عالم بشریت، سعادت و خوشبختی واقعی نصیب  جوامع در جهان می‌کند.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران برگرفته از قیام عاشورا و زمینه‌ساز ظهور امام زمان(عج) است، افزود:  باید مسلمانان زمینه ساز ظهور حضرت  ولی عصر(عج)باشند چراکه یکی از ابعاد انتظار در عرصه سیاسی است که منتظر مهدی موعود(عج) به هر حکومتی رضایت نمی‌دهد، بلکه برای حاکمیت اسلام ناب محمدی(ص) در جهان زمینه‌سازی می‌کند.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری  ابعاد تربیتی  و اخلاقی انتظار را مورد بررسی قرار داد و  گفت: منتظر واقعی باید فرهنگ انتظار مورد توجه و ترویج قرار دهد و در این زمینه رفتار و کردارش باید بر اساس فرهنگ انتظار تطبیق دهد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه، مقاومت و ایستادگی را یکی از فلسفه‌های مهم فرهنگ انتظار دانست و تاکید کرد: فرد منتظر در مواجهه با  تحریم و سختی‌‌ها مقاومت و ایستادگی می‌کند و در فتنه‌ها نمی‌لغزد و  از خود هوشیاری و آگاهی و بصیرت نشان می‌دهد.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری با تاکید بر پایبندی به دین و اخلاق  در همه عرصه‌های زندگی و اجتماع به انتخاب 2 اسفند پرداخت و با تاکید بر رعایت ادب و اخلاق در این عرصه تصریح کرد: در انتخابات و مسائل اجتماعی و سیاسی کشور باید اخلاق و ادب  مورد توجه  و رعایت قرار بگیرد.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با تاکید بر رعایت اصول اسلامی در همه عرصه‌های انتخاباتی بیان کرد: در عرصه مهم سیاسی اجتماعی انتخابات  نباید دین کنار گذاشته شود.

آیت‌الله حسینی‌بوشهری با بیان اینکه باید در عرصه فضای مجازی اصول اخلاق اسلامی رعایت شود تصریح کرد: در فضای مجازی  به هر نحوی دلمان خواست  نباید مطلب منتشر شود و هر مورد بدون رعایت اخلاق اسلامی اشاعه شود.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه انتخابات سبب اقتدار و عزت نظام در عرصه‌های گوناگون و ناامیدی دشمنان می‌شود گفت: با توجه به جایگاه مهم انتخابات در نظام اسلامی ایران، دشمنان از هم اکنون  برای تحقق اهداف خود برنامه ریزی می‌کنند که در این راستا همگان باید خود را برای برپایی باشکوه انتخابات 2 اسفند آماده کنند.

انتهای پیام/ش

کد خبر 18884
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم