آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ ۱۶:۴۹:۲۸
امروز : سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/09/17 - ۱۶:۵۱:۳۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹
فعالان صنایع دستی بوشهر جایگاه خود را در سطح ملی یافته اند

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: توجه دولت تدبیر و امید به بخش صنایع دستی باعث شده امروز دست بافته‌های فعالان این بخش در استان جایگاه خود را در سطح ملی بیابد.

به گزارش خبرگزاری محار، لیلا رحیمی در آئین تجلیل از صنعتگران استان بوشهر، اظهار کرد: امروز به واسطه سیاست‌ها و توجه دولت تدبیر و امید حال صنایع دستی بوشهر خوب است و فعالان این استان توانسته اند خود را در سطح ملی اثبات کنند.

وی با اشاره به اینکه محصولات صنایع دستی بوشهر به ویژه در عرصه محصولات دریایی، بافته‌های داری و حصیربافی از جایگاه بالایی در ایران و بازارهای جهانی برخوردار است، تصریح کرد: بر اساس پایش ۲۴ روستای گردشگری بوشهر سال گذشته ۶۱۲ نفر بر اساس ظرفیت‌ها، آموزش‌های لازم صنایع دستی را فرا گرفتند.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر، خاطرنشان کرد: سال گذشته همزمان با برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در استان بوشهر پنج میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال از این محصولات در مدت پنج روز به فروش رفت و ۳۵ صنعت‌گر صنایع دستی استان نیز در ۱۶ نمایشگاه در استان‌های مختلف شرکت کردند.

رحیمی تصریح کرد: سال گذشته ۴۰۰ میلیارد ریال از طریق گمرک و ۳.۵ میلیارد ریال از محصولات صنایع دستی به صورت چمدانی به کشورهای مختلف صادر شد.

وی یادآور شد: در سال ۹۷ تعداد ۲۲۷ نفر صنعت‌گر صنایع دستی به مجموعه تولیدکنندگان این صنعت اضافه شدند و در راستای حمایت از تولید کنندگان این بخش ۳۳۰ کارت شناسایی معتبر صادر شد.

لیلا رحیمی ادامه داد: سال گذشته همچنین ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات در عرصه اشتغال روستایی، ۲۰ میلیارد ریال در حوزه مشاغل خانگی و ۱۰ میلیارد ریال در بخش طرح پشتیبان به فعالان این بخش پرداخت شده است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر تصریح کرد: سال گذشته ۲ اثر تولیدی صنایع دستی این استان شامل خوس‌دوزی نخل‌تقی و رندبافی جم موفق به دریافت نشان اصالت جهانی شد که این نشان از غنای هنر در حوزه صنایع دستی استان بوشهر است.


انتهای پیام

کد خبر 18840
منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برچسب ها