آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ ۱۶:۱۹:۵۶
امروز : سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/09/17 - ۱۶:۳۸:۵۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۵
70 درصد گاز مصرفی استان بوشهر به صنایع پتروشیمی اختصاص دارد

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر با اشاره به اینکه گازرسانی به صنایع سبب رونق تولید و اشتغال می‌شود گفت: بیشترین حجم گاز مصرفی متعلق به پتروشیمی‌ها است که با مصرف ۹ میلیارد مترمکعب ، ۷۰ درصد از گاز مصرفی استان را به خود اختصاص می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مسلم رحمانی ظهر امروز در نشست با مسئولان امور مشترکان گاز استان بوشهر با اشاره به میزان مصرف گاز در بخش‌های مختلف استان بوشهر اظهار داشت:سال قبل حدود 13 میلیارد مترمکعب گاز در استان بوشهر مصرف شد که پیش بینی می‌شود این میزان  امسال فزایش یابد.

وی، با بیان اینکه سال قبل 9.3 میلیارد متر مکعب گاز در صنایع پتروشیمی استان بوشهر مصرف شد افزود : بیشترین حجم گاز مصرفی متعلق به پتروشیمی‌ها است که با مصرف 9 میلیارد و 399 میلیون مترمکعب ، 70 درصد از گاز مصرفی استان را به خود اختصاص می‌دهند.

وی بیان کرد: پس از پتروشیمی‌ها، نیروگاه‌ها در جایگاه دوم از نظر حجم گاز مصرفی قرار داشته و مصرف کننده  3 میلیارد و 432 میلیون مترمکعب گاز می‌باشند.

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر با بیان اینکه نیروگاه‌های فعال استان از گاز طبیعی به‌عنوان سوخت مصرفی خود استفاده می‌کنند افزود: این امر علاوه بر کاهش هزینه‌ها سبب بهبود محیط زیست نیز می‌شود.

 رحمانی خاطر نشان کرد: نیروگاه گازی بوشهر، نیروگاه سیکل ترکیبی بعثت ، نیروگاه 1000 مگاواتی عسلویه، نیروگاه گازی تشان از مهمترین نیروگاه‌های استان هستندکه مجموعا 26 درصد از گاز مصرفی استان را به خود اختصاص می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه گازرسانی به صنایع ،ارزش افزوده خوبی برای استان به دنبال دارد گفت: علاوه بر این از طریق جایگزینی سوخت طبیعی با سوخت‌های فسیلی ، آلودگی کمتری در مقایسه با  فرآورده‌های نفتی به دنبال داشته و مصرف آن نیز مقرون به صرفه می‌باشد.

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر با اشاره به  اینکه گازرسانی به صنایع سبب رونق تولید و اشتغال نیز می‌شود خاطر نشان کرد :  تاکنون افزون بر 331 واحد صنعتی در استان گازدار شده و واحدهای تولیدی و صنعتی دیگری نیز به تدریج گازدار می‌شوند.

رحمانی ، تامین مستمر گاز در بخش‌های مختلف خانگی، تجاری و صنعتی را از اهداف و وظایف مهم شرکت گاز استان بوشهر برشمرد و افزود : این استان به واسطه داشتن منابع عظیم انرژی و ظرفیت‌های دیگر از جمله استانهای مهم در تامین منابع گاز کشور محسوب شده که همواره جزء سه استان برتر در زمینه فروش گاز به شمار می‌رود.

انتهای پیام/ن

کد خبر 18660
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم