آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ ۱۶:۰۶:۱۹
امروز : سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/09/17 - ۱۶:۰۸:۵۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰
استاندار بوشهرخواستار جلوگیری از تخصیص اعتبارات آلایندگی استان بوشهر به دیگر استان‌ها شد

استاندار بوشهر با تاکید بر جلوگیری از تخصیص اعتبارات عوارض آلایندگی استان بوشهربه دیگر استان‌ها گفت: دولت نباید اجازه دهد با لابی‌گری عده‌ای در دیگر استان‌ها حق مردم استان بوشهر در حوزه اعتبارات عوارض آلایندگی ضایع شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند ظهر امروز در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر با تسلیت لیالی قدر و با  تاکید بر تشکیل کمیته برنامه‌ریزی برای توزیع اعتبارات در شهرستان‌های 10 گانه استان بوشهر اظهار داشت: مدیران دستگاه‌های اجرایی فرمانداران و کارشناسان ادارات باید در توزیع اعتبارات ضمن تسریع، دقت و نظارت کافی داشته باشند.

وی با بیان اینکه تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در اولویت است تصریح کرد: تکمیل پروژه‌های عمرانی باید در راستای رضایت‌مندی مورد توجه قرار بگیرد  و اجرای پروژه جدید در بخش‌های مختلف به استثنای پروژه‌های مستمر در بخش‌های آموزشی، آبرسانی و رفع مشکلات مردم، ممنوع است.

استاندار بوشهر، تشکیل به موقع کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: باید اعتبارات ابلاغی بر اساس برنامه‌ زمان‌بندی در شهرستان‌ها در کمیته برنامه‌ریزی توزیع و تقسیم شود.

گراوند تکمیل 2400 پروژه در دست اجرای استان بوشهر را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: 20 درصد اعتبارات در کشور به صورت استانی و 80 درصد در حوزه تملک دارایی ملی است که باید مدیران دستگاه‌های اجرایی سهم خود را در تخصیص اعتبارات ملی افزایش دهند.

وی، با قدردانی از تلاش مدیران دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر در افزایش جذب اعتبارات ملی در تکمیل پروژه‌ها خاطر نشان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی سال گذشته بیش از 8 میلیارد تومان بیشتر از اعتبارات مورد نظر ملی، جذب کردند که جای قدردانی دارد.

استاندار بوشهر، صرفه‌جویی در هزینه کرد اعتبارات استانی و ملی را یک ضرورت دانست و افزود: باید در بودجه عمرانی استان بوشهر نسبت به تخصیص اعتبارات پژوهشی و سهم صدا و سیمای استان توجه ویژه شود.

گراوند با اشاره به برگزاری کنگره سرداران و 2000 شهید استان بوشهر در اواخر امسال تصریح کرد: از محل تخصیص اعتبارات عمرانی سهم صدا و سیمای استان در تولید و برنامه ویژه کنگره سرداران و 2000 شهید استان استفاده شود.

وی، با تاکید بر استفاده از ظرفیت تهاتر در تخصیص اعتبارات افزود: ظرفیتی افزون بر 5000 میلیارد تومان برای پرداخت بدهی دستگاه‌ها از محل تهاتر در کشور امسال پیش بینی شده که لازم است دستگاه‌‌های اجرایی از این فرصت استفاده کنند.

استاندار بوشهر با اشاره به ابلاغ اعتبارات  مصوب سفر رئیس جمهور گفت: در سفر رئیس جمهور 2053 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه‌های عمرانی مصوب شد که این اعتبار در دو سال تخصیص می‌یابد.

گراوند بیان کرد: نخستین اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهور به مبلغ 212 میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های نوین آبیاری تخصیص یافت.

وی، تکمیل سدهای در دست اجرا، پروژه‌های مختلف راهسازی، بهداشت و درمان، فصل آبرسانی، فاضلاب و دیگر حوزه‌ها را در اولویت دانست و خاطر نشان کرد: تخصیص اعتبارات سفر رئیس جمهور ، به توسعه استان بوشهر شتاب بیشتری می‌دهد.

استاندار بوشهر با اشاره به اعتبارات عوارض آلایندگی و لزوم توجه ویژه به شهرستان‌ عسلویه افزود: در حالیکه آلایندگی موجود در شهرستان عسلویه سلامت مردم را به خطر انداخته برخی افراد با لابی‌گری قصد دارند اعتباراتی که حق مردم استان بوشهر به ویژه شهرستان عسلویه است به دیگر استان‌ها تخصیص دهند.

گراوند از بزرگان و نمایندگان استان بوشهر در مجلس خواست نسبت به لابی‌گری برخی افراد از دیگر استان‌ها نسبت به جذب اعتبارات عوارض آلایندگی واکنش نشان هند.

وی، پرداخت اعتبارات عوارض آلایندگی عسلویه به دیگر استان‌ها را ظلم  مضاعف و بزرگ علیه مردم این منطقه و استان بوشهر دانست و تاکید کرد: در حالیکه هنوز هیچ سنجشی در زمینه آلایندگی دیگر استان‌ها صورت نگرفته لابی‌گری برای تخصیص اعتباراتی که حق مسلم مردم استان بوشهر است آغاز شده است.

استاندار بوشهر با تاکید بر جلوگیری از پرداخت اعتبارات عوارض آلایندگی استان بوشهر به دیگر استان‌ها افزود: منطقه‌ای که بیش از 80 کیلومتر با عسلویه فاصله دارد با لابی‌گری در صدد جذب اعتباراتی است که حق مسلم مردمی است که سلامتی آنها به خطر افتاده است.

گراوند تخصیص اعتبارات عوارض آلایندگی را حق مسلم مردم استان بوشهر دانست و گفت: در شرایطی که جامعه نیاز به آرامش و آسایش دارد نباید این اعتبارات به دیگر استان‌ها پرداخت شود.

وی، با تاکید بر واکنش نشان دادند نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس نسبت به اعتبارات عوارض آلایندگی تصریح کرد: اگر این سنگ بنا کج گذاشته شود سال‌ها حق مسلم مردم  استان بوشهر در جابه‌جایی اعتبارات عوارض الایندگی تضییع می‌شود و این ظلم، نابخشودنی است.

استاندار بوشهر با تاکید بر این موضوع که دولت نباید سنگ بنای کج، اعتبارات عوارض آلایندگی در تخصیص به دیگر استان‌ها بگذارد افزود: دولت نباید اجازه دهد با لابی‌گری عده‌ای در دیگر استان‌ها حق مردم استان بوشهر در حوزه اعتبارات عوارض آلایندگی ضایع شود در صورت تحقق آن، مردم استان هیچگاه  این ظلم را فراموش نمی‌کنند.

انتهای پیام/ن

کد خبر 18658
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم