آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ ۲۱:۰۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/08/24 - ۰۱:۳۹:۱۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
اعتبارات مبارزه با آفت ملخ صحرایی در استان‌ها افزایش یابد

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: در راستای مبارزه با آفت ملخ صحرایی تاکنون ۱۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته که برای تداوم این مبارزه باید اعتبارات افزایش یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دشتستان، احمدعلی کیخا پیش‌ازظهر امروز در بررسی مناطق آسیب دیده شهرستان دشتستان از آفت ملخ صحرایی و عملیات سم‌پاشی با بیان اینکه مبارزه با این آفت امری مهم و ضروری است، اظهار داشت: برای پیشگیری از به مخاطره افتادن امنیت غذایی و محصولات اراضی کشاورزی، مبارزه با ملخ‌های صحرایی در استان‌های جنوبی کشور از جمله بوشهر ضروری است.

وی، با تاکید بر تامین اعتبارات و تجهیزات لازم از جمله سم و ماشین‌آلات در مبارزه با ملخ صحرایی افزود:در راستای مبارزه با آفت ملخ صحرایی تاکنون 10 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته که برای تداوم این مبارزه باید اعتبارات افزایش یابد.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، هجوم ملخ صحرایی را یک  چالش در کشور دانست و تاکید کرد: تاکنون وزارت جهادکشاورزی از جمله سازمان حفظ نباتات  اقدامات مناسب و موثری برای مبارزه با این آفت داشته است.

کیخا با قدردانی از مسئولان استان بوشهر در این زمینه خاطر نشان کرد: استان بوشهر یکی از استان‌های درگیر با ملخ صحرایی است که تاکنون اقدامات مهمی در جلوگیری از به مخاطره افتادن امنیت غذایی انجام داده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر نیز با بیان اینکه نخستین مرحله مبارزه به این آفت بهمن پارسال آغاز شد تصریح کرد: مرحله دوم مبارزه با آفت ملخ صحرایی از 31  فروردین آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

محمد تقی منوچهری با بیان اینکه 30  گروه با 100 دستگاه سمپاش در امر مبارزه با ملخ صحرایی فعالیت می‌کنند گفت: عملیات سم‌پاشی هوایی و زمینی انجام می‌شود که در این زمینه  یک دستگاه هواپیما و 8دستگاه ماشین یو ال وی در مبارزه با ملخ مشارکت دارند.

وی با بیان اینکه 15 درصد از عملیات مبارزه هوایی و 85 درصد زمینی است تصریح کرد: بیشتر مبارزه با ملخ‌ها در مناطق صعب العبور و عرصه‌های طبیعی صورت می‌گیرد که  تلاش می‌شود که به گونه‌های گیاهی و جانوری کمترین صدمه وارد شود.

انتهای پیام/ش

کد خبر 18567
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم