آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ ۲۱:۰۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/08/24 - ۰۰:۰۵:۰۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
بوشهر| 230 هزار هکتار اراضی استان‌ها علیه آفت ملخ صحرایی سم‌پاشی شد

رئیس سازمان حفظ نباتات کشوربا بیان اینکه روند مبارزه با آفت ملخ صحرایی تا ۶۰۰ هزار هکتار ادامه دارد گفت: ۲۳۰ هزار هکتار اراضی استان‌ها علیه آفت و آلودگی ملخ صحرایی از بهمن ماه تاکنون سم‌پاشی شده و این عملیات همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  دشتستان، محمد رضا درگاهی صبح امروز در بررسی سم‌پاشی مناطق آلوده به آفت ملخ صحرایی در شهرستان دشتستان با بیان اینکه روند مبارزه با هجوم ملخ‌های صحرایی در استان بوشهر مطلوب است اظهار داشت: مبارزه با ملخ‌های صحرایی در اولویت برنامه‌های جهاد کشاورزی قرار دارد و در این راستا برنامه ویژه‌ای در استان‌ها اجراء شده است.

وی با بیان اینکه 8 استان درگیر مبارزه با ملخ‌های صحرایی هستند افزود: در این راستا یک‌هزار نفر از نیروها در استان‌های مختلف جنوبی کشور درگیر مبارزه با آلودگی ملخ صحرایی هستند.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با اشاره به مبارزه علیه ملخ صحرایی در  8 استان خاطر نشان کرد: 230هزار هکتار اراضی استان‌ها علیه آفت و آلودگی ملخ صحرایی از بهمن ماه تاکنون سم‌پاشی شده و این عملیات همچنان ادامه دارد.

درگاهی با بیان اینکه سم و تجهیزات لازم برای مبارزه با ملخ‌های صحرایی تامین شده است تاکید کرد: براساس پیش بینی‌های فائو سطح مبارزه با آفت ملخ صحرایی در  ایران به 600 هزار هکتار افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 147 ریزش آفت ملخ صحرایی در استان‌‌ها ثبت شده تصریح کرد:ملخ‌های صحرایی از شبه جزیره عربستان وارد  استان‌های جنوبی کشور شده با  سم‌‌پاشی این استان‌ها از ورود این آفت به استان‌های مرکزی جلوگیری می‌شود. 

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با اشاره به اینکه مبارزه با ملخ‌ها در ماه‌های آینده در استان‌های جنوبی از جمله بوشهر، هرمزگان و سیستان بلوچستان و فارس ادامه دارد افزود:روند مبارزه با آفت ملخ صحرایی با توجه به حجم آلودگی تاکنون مطلوب بوده است اما با توجه به میزان آلودگی تامین تجهیزات سم‌پاشی و اعتبارات لازم در این بخش ضروری است.

وی با تاکید بر تامین اعتبارات لازم برای امر مبارزه با ملخ صحرایی تصریح کرد: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده  با تامین اعتبارات مورد نیاز روند مبارزه با آفت ملخ صحرایی در استان‌های جنوبی 8 گانه افزایش یابد.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 18566
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم