آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ ۲۱:۰۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/08/24 - ۰۰:۰۲:۴۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
زیرساخت‌های برای توسعه پلاژ در شهرستان‌های ساحلی بوشهر فراهم شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های پلاژ و شناگاه در سواحل گفت: یکی از اهداف مهم گردشگران به استان بوشهر استفاده از دریا و سواحل است که در این راستا باید تسهیلات لازم رفاهی و تفریحی فراهم شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، ظهر امروز در نشست ستاد ساماندهی سواحل استان بوشهر، یکی از ظرفیت‌های این استان را  سواحل و دریا دانست و اظهار داشت: باید حقوق شهروندی در استفاده از دریا لحاظ شود چراکه مشتاقان بهره‌مندی از دریا قابل توجه است.

وی ، شنا کردن در دریا را یکی از مزایای مهم استان بوشهر دانست و تصریح کرد: یکی از ظرفیت‌های مهم جذب گردشگر استان بوشهر که باید بسترهای لازم فراهم شود تسهیلات برای شنا در دریا است که باید شرایط مناسب برای مردم مهیا شود.

معاون استاندار بوشهربا تاکید بر تعیین شناگاه‌ها در سواحل استان بوشهر بیان کرد: باید محل‌های مناسب برای شنا  تعیین شود تا علاقمندان بتوانند از این حق شهروندی بهره‌برداری کنند.

خورشیدی با بیان اینکه باید زمینه  استفاده حداکثری از دریا در استان فراهم شود تاکید کرد: نبایددر سواحل محدودسازی شود بلکه باید فضای استفاده از دریا گسترش یابد.

وی، بر حل مشکلات سواحل در راستای تعیین شناگاه‌ها تاکید کرد و گفت: فرمانداران شهرستان‌های ساحلی استان بوشهر باید مشکلات شناگاهها را برطرف کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با تاکید بر برگزاری نشست‌های تخصصی برای  رفع مشکلات استفاده از سواحل افزود:استقرار نجات غریق در شناگاه‌های استان امری مهم و ضروری است که در این راستا باید از ظرفیت مردم استان بوشهر که ذاتا شناگر هستند بیشتر استفاده شود.

خورشیدی با بیان اینکه استعدادهای بسیاری در عرصه نجات غریق در استان بوشهر وجود دارد افزود: در استان بوشهر نباید کمبود نجات غریق وجود داشته باشد چراکه استعدادهای زیادی وجود دارد که باید شناسایی و استفاده شوند.

وی خواستار برنامه‌ریزی مناسب برای آموزش و تعلیم نجات غریق در استان بوشهر شد و تصریح کرد: یکی از مزایای استان بوشهر داشتن دریا است و استان باید نیروی غواص و نجات غریق دیگر استان‌ها را نیز تأمین کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر بر فراهم کردن  بسترهای لازم  برای استفاده بانوان از دریا تاکید کرد و گفت: پلاژ بانوان در سواحل استان بوشهر باید توسعه یابد تا بانوان بتوانند از ظرفیت سواحل استان استفاده کنند.

خورشیدی با تاکید رفع موانع ایجاد پلاژ ویژه بانوان گفت:باید موانع در ایجاد پلاژ بانوان در استان بوشهر برداشته و در این راستا باید تسهیلات لازم رفاهی و تفریحی فراهم شود.

وی توسعه گردشگری در استان بوشهر را یکی از مسائل ضروری دانست و  بیان کرد: یکی از اهداف مهم گردشگران به استان بوشهر استفاده از دریا و سواحل است که باید زمینه تقویت گردشگری دریایی در استان فراهم شود.

انتهای پیام/ ع

کد خبر 18549
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم