آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ ۲۱:۰۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/08/24 - ۰۰:۴۰:۱۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
روسای شوراهای شهرهای استان بوشهر در توزیع اعتبارات مشارکت می‌کنند

استاندار بوشهر با تاکید بر حضور روسای شوراهای شهرها در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها گفت: روسای شوراهای شهرهای استان بوشهر امسال در کمیته برنامه‌ریزی در راستای توزیع اعتبارات حضور و مشارکت دارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند ظهر امروز در نشست شورای استان بوشهر با حضور  رئیس شورای عالی استان‌ها به نقش مهم و جایگاه شوراها در تحقق مطالبات مردم پرداخت و اظهار داشت: جایگاه شوراها در توسعه و پیشرفت شهرها و روستاها  بسیار مهم و موثر است.

وی با تاکید بر تقویت شوراها و حمایت ویژه از آنان افزود: شوراها در شهرها و روستاها به عنوان یک ظرفیت و فرصت برای توسعه و پیشرفت محسوب می‌شوند که باید از قابلیت به نحو احسن استفاده شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر فعالیت شبانه‌روزی شوراهای اسلامی شهر و روستا در راستای تحقق مطالبات مردم گفت: شوراهای استان بوشهر یک‌هزار و 496  عضو اصلی دارند که 200  نفر درشهرها و یک‌هزار و 296 نفر عضو شوراهای روستاها هستند.

گراوند با بیان اینکه 38 شهر استان بوشهر دارای 200 عضو اصلی هستند خاطر نشان کرد: از اعضای شوراهای اسلامی شهرهای استان بوشهر 185 نفر را آقایان و 15 نفر را بانوان تشکیل می‌دهند.

وی از فعالیت 392 شورای اسلامی در روستاهای استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: این شوراها در مجموع یک‌هزار 296 عضو دارند که یک‌هزار و 233 نفر را آقایان و 63 نفر را بانوان تشکیل می‌دهند.

استاندار بوشهربا اشاره به اینکه 24 شورای بخش و 10 شورای شهرستان در کنار شورای استان بوشهر قرار دارند تصریح کرد: این شورها باید از ظرفیت و جایگاه قانونی خود برای خدمت‌رسانی به مردم استفاده کنند.

گراوند شوراها را  عصاره رای و نظر مردم  دانست و افزود: شوراها همواره می‌توانند در مسیر موفقیت و پیشرفت کشور گره‌گشا باشند.

وی، مهم‌ترین ماموریت شوراها را  خدمت‌گزاری به مردم دانست و تاکید کرد: شوراها باید دردها و مشکلات مردم را بررسی کنند و با انتقال به مدیران در راستای برطرف کردن مشکلات مردم تلاش کنند.

استاندار بوشهر با تاکید بر حضور روسای شوراهای شهرها در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها گفت: روسای شوراهای شهرها امسال  در کمیته برنامه‌ریزی در راستای توزیع اعتبارات حضور و مشارکت دارند.

گراوند از ساخت مکان مناسب برای شورای اسلامی استان بوشهر خبر داد و اظهار کرد: زمین مورد نیاز برای ساخت ساختمان تامین شده و با تامین اعتبار مورد نیاز در آینده نزدیک عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

انتهای پیام/ش

کد خبر 18277
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم