آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ ۰۹:۴۵:۰۶
امروز : پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/06/20 - ۰۹:۴۵:۲۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
جشنواره فرهنگی و هنری خلیج‌فارس در استان بوشهر برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان بوشهر با اشاره به برگزاری ویژه برنامه روز ملی خلیج فارس در ۱۰ اردیبهشت گفت: در این روز جشنواره فرهنگی و هنری خلیج فارس در سطح بوشهر و شهرستان‌های استان بوشهر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، فاطمه کرم‌پور ظهر امروز در نشست برنامه‌ریزی برگزاری روز ملی خلیج فارس در بوشهر با اشاره به نام‌گذاری 10 اردیبهشت به عنوان روز ملی خلیج فارس اظهار داشت: در این راستا جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس برگزار می‌شود که فراخوان آن منتشر و ارسال آثار تا 30 فروردین ادامه دارد.

وی، با تاکید بر مشارکت هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر و اصحاب رسانه در جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس خاطر نشان کرد: جشنواره فرهنگی و هنری خلیج فارس 10 اردیبهشت در سطح بوشهر و شهرستان‌های استان بوشهر برگزار می‌شود .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر همکاری دستگاه اجرایی برای باشکوه برگزار کردن جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس را یک ضرورت دانست و افزود: تاکنون 10 پیشنهاد از دستگاه‌های اجرایی به دبیرخانه جشنواره خلیج فارس ارسال شده که جا دارد مابقی ادارات به این مهم توجه کنند.

کرم‌پور با بیان اینکه برای روز ملی خلیج فارس برنامه‌های متنوعی تدارک دیده شده است تصریح کرد: در این زمینه 146 برنامه تدوین شده که در قالب طرح‌های مختلف اجراء می‌شود.

وی، با بیان اینکه 10 اردیبهشت روز ملی خلیج فارس برنامه ویژه این روز آغاز و شامگاه پایان می‌یابد خاطر نشان کرد: نواختن زنگ خلیج فارس در مدارس،  رونمایی از یادمان روز ملی خلیج فارس، رژه شناورها، سرود حماسی، حرکت نمادین دوچرخه‌سواران و دوندگان، رژه اسب‌سواران، تجلیل از خانواده شهید از جمله برنامه روز ملی خلیج فارس است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه نمایشگاه خوشنوسی و هنرهای تجسمی در این روز برگزار می‌شود گفت: ایستگاه هنرهای عکاسی، نقاشی کودکان و اجرای موسیقی محلی از دیگر برنامه روز ملی خلیج فارس در استان بوشهر است.

انتهای پیام/ ز

کد خبر 18206
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم