آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ ۲۱:۰۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/08/24 - ۰۰:۲۴:۳۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۵
قراردادساخت شیرین‌سازی آب دریا در بوشهر منعقد شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: مجوز تولید روزانه شیرین سازی آب دریا به ظرفیت ۱۰۰ هزار متر مکعب آب برای شهرهای استان بوشهر صادر شده که قرارداد ساخت حدود ۷۰ هزار متر مکعب آن منعقد شد.

عبدالحمید حمزه‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در دشتی با بیان اینکه 90 درصد آب آشامیدنی استان بوشهر از دیگر استان‌ها تامین می‌شود اظهار داشت: منابع 90 درصد آب آشامیدنی این استان وابسته به دیگر استان‌ها است  که این مهم سبب بروز مشکلاتی برای مردم شده است.

وی ،یکی از برنامه‌های راهبردی شرکت آبفا را افزایش منابع آب داخلی استان بوشهر دانست و تصریح کرد: با توجه به سواحل طولانی با خلیج‌فارس می‌توان با افزایش منابع آب آشامیدنی استان بوشهر از طریق تولید آب از آب‌شیرین‌کن‌ها محقق کرد.

مدیر عامل آب و فاضلاب شهری استان بوشهر از صدور مجوز آب شیرین‌کن برای تولید آب آشامیدنی خبر داد و خاطر نشان کرد: مجوز شیرین سازی اب دریا در استان بوشهر روزانه 100 هزار متر مکعب آب صادر شده که قرارداد ساخت حدود 70 هزار متر مکعب آن منعقد شده و در حال اجرا است.

حمزه‌پور بر بازسازی شبکه‌های فرسوده آب‌رسانی تاکید کرد و گفت: در همین راستا با همکاری فرمانداران شبکه‌های فرسوده با اولویت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن بازسازی می‌شوند.

وی با اشاره به تخصیص اعتبارات برای آبرسانی در دشتی تصریح کرد:  پارسال 25 میلیارد ریال برای آبرسانی شهری دشتی مصوب شد که تاکنون 15  میلیارد ریال آن تخصیص یافته است.

انتهای پیام/ش

کد خبر 18146
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم