آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ ۱۳:۴۵:۰۴
امروز : شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/25 - ۱۴:۱۵:۰۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۱
بوشهر|اعتبارات ساخت سدهای خائیز و باهوش تنگستان تامین شود

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس با تاکید بر تامین اعتبارات لازم برای تسریع در ساخت سدهای باهوش و خاییز تنگستان گفت: احداث سدخائیز و باهوش ضمن کنترل سیلاب‌ها در تامین آب کشاورزی تنگستان موثر است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تنگستان، سید کمال‌الدین شهریاری عصر امروز در جلسه شورای اداری تنگستان با حضور نماینده ویژه رئیس جمهور  با بیان اینکه تنگستان از محروم‌ترین و کمتر توسعه یافته‌ترین شهرستانهای استان بوشهر است اظهار داشت:  تنگستان بر عکس شهرهای کشور که  70 درصد شهرنشینی است تنها 30 درصد روستا نشین  هستند 70 درصد روستا نشین و تنها 30درصد در تنگستان در شهرها ساکن هستند .

نماینده مردم شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شهر اهرم که مرکز شهرستان است حدود 55 سال است به شهر ارتقاء یافته متاسفانه هنوز جمعیت آن به 20 هزار نرسیده است.

وی با بیان اینکه مرکز شهرستان تنگستان از آمد سرانه بسیار پائینی برخوردار است افزود: پائین بودن این در آمد سرانه علت عقب ماندگی شهراهرم  و شهرستان تنگستان شده است .

شهریاری بیان کرد : به علت پائین بودن سطح در آمد سرانه مردم شهر مدیریت شهرداری و شهردار شهر از منابع بسیار پائینی برای عمران و آبادی شهر برخورداراست در صورتی شهرداری اهرم هنوز ساختمانی برای خود ندارد .

نماینده مردم شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : 800 هزار نخل اطراف اهرم درآمد غالب افراد این شهر را تامین می‌کند .

وی با بیان اینکه  تنگستان از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است  خاطر نشان کرد:  تنگستان  100 کیلومتر مرز آبی با خلیج فارس دارد و این شهرستان از بعضی از کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله قطر و بحرین ساحل بیشتری دارد .

شهریاری بیان کرد : تنگستان با دارا بودن ساحل می‌تواند در زمینه شیلات ، تجارت دریایی و گردشگری دریایی منبع بسیارخوبی برای درآمدزایی و اشتغال باشد که متاسفانه به سبب عدم سرمایه گذاری در زیرساخت‌ها مانند لایروبی اسکله‌ها و ایجاد پسکرانه و پهلوگیری و تجهیزات بندری سبب شده تا این بنادر از ظرفیت بالایی برای شناورها و صیادی و تجارت و گردشگری برخورد نباشد.

نماینده مردم شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: تنگستان در بخش کشاورزی با وجود روخانه‌های فصلی که در زمان بارندگی پرآب هستند و سبب  بحران و سیل زدگی وتخریب معابر، مزارع و پل‌های شهرستان می‌شود و این آب حاصل از بارندگی به علت نزدیکی به دریا و به نبود سد روانه دریا می‌شود.

وی از نماینده ویژه دولت در جلسه خواست که به موضوع احداث دو سد حیاتی خائیز و باهوش اهرم توجه ویژه‌ای داشته باشد .

شهریاری با تاکید بر تامین اعتبارات لازم برای تسریع در ساخت سدهای باهوش و خاییز تنگستان افزود: احداث سدخائیز و باهوش  ضمن کنترل سیلاب‌ها در تامین آب کشاورزی  تنگستان موثر است.

انتهای پیام/ش

کد خبر 17950
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم