آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ ۱۳:۴۵:۰۴
امروز : شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/25 - ۱۴:۰۶:۱۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
پایانه کانتینری بندر بوشهر با ظرفیت 50 هزار تن در جزیره نگین افتتاح می‌شود

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهراز افتتاح بزرگترین پایانه کانتینری در جزیره نگین بوشهر خبر و گفت: این پایانه به ظرفیت تخلیه و بارگیری ۵۰ هزار تن و با سرمایه‌گذاری ۹۰۰ میلیارد ریال اجراء شده است.

سیاوش ارجمندزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از بوشهر، از افتتاح و اجرای 4 پروژه بندری در سفر رئیس جمهور به استان بوشهرخبر داد و اظهار داشت: در سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان بوشهر چهار طرح توسعه بندری با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

وی افتتاح پایانه کانتینری جزیره نگین بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: در سفر رئیس جمهور به استان بوشهر پایانه کانتینری جزیره نگین بوشهر به عنوان بزرگترین پایانه کانتینری با ظرفیت تخلیه و بارگیری 50هزار تن محصولات تجاری کانتینری و اعتبار 900 میلیارد ریال افتتاح می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از تکمیل عملیات لایه‌روبی جزیره نگین خبر داد و تصریح کرد:طرح لایه‌روبی پای اسکله مجتمع بندری نگین به حجم یک‌میلیون متر مکعب و با عمق 12.5  متر فردا افتتاح می‌شود.

ارجمندزاده با بیان اینکه در اجرای این طرح سازمان بنادر و دریانوردی 30 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرده است گفت: علاوه بر افتتاح دو طرح یاد شده فردا عملیات اجرایی جاده دسترسی به جزیره نگین به طول 9 کیلومتر آغاز می‌شود.

وی بیان کرد: در ساخت جاده دسترسی جزیره نگین 63 میلیارد تومان از اعتبارات سازمان بنادر و دریانوردی سرمایه‌گذاری می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر طرح لایروبی کانال داخلی و خارجی دسترسی بندر بوشهر رااز دیگر طرح‌ها دانست و افزود:  در اجرای این طرح با 5.7 میلیون متر مکعب لایه‌روبی می‌شود که برای اجرای این پروژه 190 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌شود.

انتهای پیام/ش

کد خبر 17944
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم