آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ ۱۴:۳۱:۲۱
امروز : شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/08/24 - ۱۵:۴۹:۱۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۵
بوشهر| 9 درصد اعتبارات ارزش افزوده به بخش حوزه ورزش و جوانان افزوده شد

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: ۹ درصد اعتبارات ارزش افزوده از سوی مجلس شورای اسلامی به بخش حوزه ورزش و جوانان اختصاص داده شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، امیر رضا خادم در نشست با مسئولان ورزش و جوانان استان بوشهر با اشاره به اینکه زیرساخت‌های ورزشی در استان افزایش یافته است اظهار داشت: در دوسال گذشته که به استان بوشهر سفر کردم این استان در بعد قهرمانی و همچنین زیر ساخت‌های ورزشی رشد چشمگیری داشته است.

معاون حقوقی امور مجلس و هماهنگی امور استان‌ها وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر همکاری، کمک و مشارکت صنایع مستقر در بوشهر به ورزش افزود: یکی از استان‌هایی که باید از ظرفیت‌های صنایع نفت و گاز برای پیشبرد ورزش استان به‌خوبی استفاده کند استان بوشهر است.

وی به فعالیت خوب استان همجوار استان خوزستان از حمایت نفت و گاز و پتروشیمی‌ها در بعد ورزش قهرمانی اشاره و خاطرنشان کرد: این استان با استفاده از این منابع به‌خوبی چندین رویداد بین‌المللی از جمله کشتی، والیبال، بسکتبال و سایر رشته‌ها میزبانی کرده است.

خادم بیان کرد:  در استان بوشهر نیز این صنایع به استان کمک می‌کند اما هنوز شاهد بومی‌سازی این منابع برای استان بوشهر نیستیم و نیاز به پیگیری و رایزنی در این زمینه دارد.

معاون حقوقی امور مجلس و هماهنگی امور استان‌ها وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد:مدیران صنعت باید حمایت از ورزش استان که یکی از بخش‌های اجتماعی است و یکی از مطالبات ورزش استان است را اجرایی کنند.

وی به ظرفیت خوب استان در ورزش‌های آبی اشاره کرد و افزود: استان بوشهر و هرمزگان در بخش ورزش‌های آبی رشد خوبی داشته است که در این زمینه با پرورش ورزشکاران مستعدد می‌توان مدال‌های خوبی در مسابقات بین‌المللی، آسیایی و جهانی کسب کرد.

وی تاکید کرد:انتظاراست در چند سال آینده ورزشکاران المپیکی در رشته‌های آبی از استان بوشهر داشته باشیم.

معاون حقوقی امور مجلس و هماهنگی امور استان‌ها وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه انتظارت منابع از حوزه ورزش و جوانان جوابگوی نیازهای ورزش کشور نیست گفت: در این زمینه نیاز است از ظرفیت‌های بخش خصوصی، خیران و علاقمندان این حوزه به‌خوبی استفاده کرد.

خادم به توانمندسازی هیئت‌های ورزشی استان در بعد منابع مالی و جذب اسپانسر اشاره کرد و افزود: هر هیئتی که در این زمینه فعالیت خوبی انجام دهد در بعد منابع مالی نیاز اداره کل ورزش و جوانان حمایت لازم را در این زمینه انجام دهد.

وی با اشاره به تو.سعه زیرساخت‌های ورزشی در شهرها و روستاهای استان بوشهر خاطر نشان کرد: طرح احداث 167 زمین  مینی فوتبال برای توسعه زیر ساخت‌های ورزش استان که با حمایت استاندار پیشین بوشهر اجرایی شد به‌ عنوان یک طرح ملی از سوی وزارت ورزش در سایر استان‌های کشور با حمایت استاندار کشور در حال اجرا شدن است.

وی به تخصیص 9 درصدی ارزش افزوده از سوی مجلس شورای اسلامی به بخش حوزه ورزش و جوانان اشاره و بیان کرد: این مهم کمک شایانی به این حوزه‌ها داشته است.

خادم در زمینه‌ای خانه جوان نیز گفت: استان بوشهر نیز یکی از استان‌های است که در این حوزه عملکردی خوبی در احداث خانه‌های جوان داشته است.

معاون حقوقی امور مجلس و هماهنگی امور استان‌ها وزارت ورزش و جوانان گفت: در بحت اشتغال در حوزه ورزش و جوانان نیاز به ساختاز سازی در این زمینه است و یکی از ماموریت‌های وزارت ورزش و جوانان در ساختار جدید مرکز مشارکت‌ها و سرمایه گذاری در این بخش مشخص شده که از فعالیت تسهیلات بانکی 3 هزار میلیارد تومان در بخش اشتغال‌زایی از طرف وزارت کار، تعاون و ورفاه اجتماعی به حوزه ورزش و جوانان تخصیص داده شد که در اختیار بخش خصوصی و سرمایه گذار در زمینه اشتغال هزینه می‌شود.

وی گفت: با تفاهم نامه که با سازمان ثبت املاک و اسناد کشور منعقد شد تمامی هیئت‌های ورزشی و سازمان‌های مردم نهاد دارای شناسه ملی می‌شوند.

خادم در پایان به آیین نامه مالیات اشاره و تصریح کرد: در ماده 53 تمامی دستگاه‌های اجرایی استان باید یک درصد از سهم ورزش خود را به اداره کل ورزش و جوانان اختصاص دهند که 30 درصد این سهم به اداره کل ورزش و جوانان و 30 درصد آن نیز به اداره کل آموزش و پرورش اختصاص می‌‌یابد که در این زمینه نیاز است مدیران پیگیرهای لازم را در این زمینه انجام دهند.

انتهای پیام/ح

کد خبر 17562
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم