آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ ۱۶:۱۶:۳۵
امروز : شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/08/24 - ۱۶:۲۳:۵۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۵
بوشهر| 86 میلیارد ریال پروژه عمرانی تولیدی در تنگستان افتتاح شد

در دهمین روز از دهه مبارک فجر۳۹ پروژه عمرانی، اقتصادی و تولیدی با سرمایه‌گذاری ۸۶ میلیارد ریال در شهرستان تنگستان افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تنگستان، عبدالحسن رفیعی‌پور ظهر امروز در مراسم افتتاح پروژه‌های تنگستان با بیان اینکه این شهرستان در بدو پیروزی انقلاب اسلامی از هیچ امکانات زیربنایی برخوردار نبود اظهار داشت: در 40 سال اخیر زیرساخت‌ها در شهرها و روستاهای تنگستان توسعه یافت و این مهم همچنان ادامه دارد.

فرماندار تنگستان  از افتتاح 5 پروژه کشاورزی، عمران شهری و خدماتی در تنگستان خبرداد و افزود: پروژه کنترل سیلاب حوزه تنگ مخدان خائیز اجرا و  مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی با اشاره به ویژگی این پروژه گفت:با توجه به بحران کم آبی که در شهرستان وجود دارد این پروژه میتواند در بهبود سفرههای زیر زمینی و رفع مشکلات کشاورزان منطقه خائیز حائز اهمیت باشد.

 فرماندارتنگستان تصریح کرد: پروژه کنترل سیلاب تنگ مخدان خائیز با حجم 2 هزار و 700 متر مکعب سنگ و ملات با ظرفیت 160 هزار مترمکعب و حجم آبگیر به مساحت 170 متر مربع با اعتباری افزون بر 500 میلیون تومان برای کنترل سیلاب  تنگ مخدان ساخته شده است .

رفیعی‌پور در افتتاح و بهره برداری از چاه آبیاری نخیلات اهرم گفت: با توجه به مشکلات آب کشاورزی شهرستان این چاه به طول 50 متر و اعتباری افزون بر 373 میلیون تومان حفر شده است که دارای دو تونل آب گیر در شمال و جنوب است و برای انتقال آب به کانال آبیاری از 100 متر لوله استفاده شده و 40 هزار اصل نخل مجاز شهرستان را آبیاری میکند.

وی در افتتاح آسفالت کوچه و معابر شهر اهرم بیان کرد : برای آسفالت 35 هزار مترمربع از کوچهها و معابر شهر اهرم بیش از 900 میلیون تومان هزینه شده است.

فرماندار تنگستان در آئین افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 33 پروژه برق رسانی و بهینه سازی شبکههای برق شهرستان  اظهار داشت: ضمن توسعه وبازسازی شبکه برق شهرستان به طول 1200 متر و نصب 3 ترانس برق اعتباری افزون بر2 میلیارد 500 میلیون تومان هزینه شده است.

رفیعی‌پور تصریح کرد: برای بازسازی و توسعه شبکه برق شهرستان که شاهد آغاز عملیات اجرایی آن هستیم برای  نصب 13 ترانس برق و 20 کیلومتر توسعه و بازسازی شبکه 4 میلیارد تومان هزینه می‌شود.

همچنین نماز خانه بهشت اکبر شهرستان در مساحت 600 متر مربع با اعتبار 400 میلیون تومان توسط شهرداری اهرم افتتاح شد.

وی بیان کرد: در مجموع در دهمین روز از دهه مبارک فجر39  پروژه عمرانی، اقتصادی و تولیدی با سرمایه‌گذاری 86 میلیارد ریال در شهرستان تنگستان افتتاح شد.

انتهای پیام/ح

کد خبر 17539
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم