آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ ۱۶:۱۶:۳۵
امروز : شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/08/24 - ۱۶:۲۳:۳۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۹
بوشهر| 2500 واحد مسکونی به توانخواهان بهزیستی سراسر کشور واگذار شد

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه ۵۳ هزار واحد مسکونی برای توانخواهان و مددجویان بهزیستی در دست ساخت است گفت: در دهه مبارک فجر ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی به توانخواهان بهزیستی واگذار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، وحید قبادی دانا ظهر امروز در نشست با خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه 14 هزار خانواده دو معلولی در کشور شناسایی شد اظهار داشت: 7هزار و 500 خانواده در شهرها و  6 هزار و 500 خانواده در روستاها دارای فرزندان دو معلولی و بالاتر بودند که تاکنون نزدیک پنج هزار مسکن برای خانواده‌های دارای 2 توانخواه یا بیشتر واگذار شده  است.

وی با بیان اینکه 6 هزار و 800 واحد مسکونی ویژه خانواده دو معلول در دست ساخت است افزود: اکنون هنوز 2 هزار و 200 خانوار دارای دو معلولی برای دریافت واحد مسکونی در صف نوبت قرار دارند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور از واگذاری 265 واحد مسکونی برای خانوارهای دو معلولی استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: اکنون 117 خانوار دارای دو معلولی استان بوشهر برای دریافت واحد مسکونی در صف نوبت قرار دارند که امید می‌رود سال آینده صاحب مسکن شوند.

قبادی دانا از واگذاری یکصدهزارمین مسکن به مددجویان بهزیستی در دهه فجر امسال خبر داد و تصریح کرد: همزمان با دهه فجر با افتتاح 2 هزار 500 واحد مسکونی ویژه مددجویان بهزیستی یکصدهزارمین واحد مسکونی به معلولان و مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی در کاشان واگذار شد.

وی، با اشاره به اینکه تاکنون 100 هزار واحد مسکونی به معلولان و مددجویان تحت پوشش این سازمان واگذار شده است بیان کرد:  از 100 هزار واحد مسکونی واگذاری به توانخواهان بهزیستی 67 هزار واحد آن در دولت تدبیر و امید واگذار شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه 53 هزار واحد مسکونی دیگر در دست ساخت است افزود: اکنون 113 هزار خانواده تحت پوشش بهزیستی در صف نوبت دریافت مسکن قرار دارند.

قبادی دانا با بیان اینکه واحدهای واگذار شده به توان‌خواهان بهزیستی با همکاری 5 جانبه بهزیستی، بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن، سازمان ملی و مسکن، انجمن خیران مسکن ساز ساخته شده افزود: برای بهره مندی دیگر توان‌خواهان بهزیستی از مسکن برنامه ریزی لازم صورت گرفته است.

وی، از 300 ساخت مسکن مددجویی ویژه معلولان استان بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: با مشارکت استاندار بوشهر، خیران و بهزیستی 300 واحد مسکونی ویژه توان‌‌خواهان بهزیستی استان بوشهر در مدت 2 سال ساخته می‌شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ساخت مجتمع جامع فرهنگی، ورزشی و رفاهی معلولان را از دیگر پروژه‌ها دانست و تصریح کرد: این پروژه در مدت 2 سال با همکاری خیران و با اعتبار 150 میلیارد ریال ساخته و در اختیار جامعه هدف قرار می‌گیرد.

قبادی دانا از راه‌اندازی سامانه مداخلات طیف اوتیسم در بهزیستی خبر داد و گفت:  با راه‌اندازی این سامانه خانواده‌ها در صورتی که فرزند 2  تا 5 ساله داشته باشند می‌توانند ضمن پاسخگویی با تست‌ها از طریق اینترنت مشخص می‌شود که آیا فرزند مشکوک به اختلال اوتیسم است یا هیچ مشکلی ندارد.

وی افزود: در صورتی که کودک به اختلال اوتیسم مشکوک بود به نزدیکترین پایگاه بهزیستی از طریق سامانه هدایت می‌شود تا تست تشخیصی از کودک اخذ شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور به راه‌اندازی سامانه «فرزندخواندگی» در آینده نزدیک اشاره کرد و افزود: این سامانه به صورت آزمایشی در خراسان رضوی و تهران راه اندازی شده که با تکمیل مراحل آن و راه اندازی در دیگر استان‌ها  ثبت نام زوجین متقاضی برای فرزندخواندگی تسهیل می‌شود.

قبادی دانا با بیان اینکه اکنون 5 میلیون نفر از خدمات سازمان بهزیستی استفاده می‌کنند تصریح کرد:  از 5 میلیون نفر افراد تحت پوشش یک‌میلیون و 74 هزار نفر خانوارها خدمات مستمری و  مابقی زنان سرپرست خانوار و معلولان هستند.

وی بیان کرد: 800 هزار نفر معلول در کشور از خدمات بهزیستی استفاده می کنند.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 17534
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم