آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ ۱۴:۳۱:۲۱
امروز : شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/08/24 - ۱۵:۳۸:۲۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۹
2373 خانوار روستایی در استان بوشهر به شبکه گاز متصل شدند

در دهمین روز از دهه مبارک فجر طرح‌های گازرسانی شهرستان گناوه با اعتبار ۴.۷ میلیارد ریال افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گناوه، مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر،  صبح امروز در مراسم افتتاح طرح‌های گازرسانی در گناوه با بیان اینکه تحولات مهمی در عرصه گازرسانی ایجاد شده اظهار داشت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هیچ شهر و روستای استان بوشهر از شبکه گازرسانی بهره‌مند نبودند که پس از پیروزی انقلاب اسلامی تحول چشمگیری ایجاد شد.

مسلم رحمانی با بیان اینکه بیان اینکه 99 درصد شهرهای استان بوشهر از شبکه گازرسانی بهره‌مند هستند افزود: افزایش 99 درصدی ضریب نفوذ گاز شهری و 95 درصدی ضریب نفوذ گاز روستایی از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی در استان بوشهر است.

وی از افتتاح طرح‌های گازرسانی در استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: دهه فجر امسال همزمان 50 طرح گازرسانی در استان بوشهر افتتاح شد که ضریب بهره‌مندی شهروندان و روستا نشینان از شبکه گاز افزایش یافت.

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر خاطرنشان کرد: این طرح‌ها شامل گازرسانی به 11 روستا و 39 واحد صنعتی  است که با اعتباری معادل 17.7 میلیارد ریال اجراء شده است.

رحمانی با اشاره به اینکه 2 هزار 373 خانوار روستایی در ایام دهه فجر امسال در شهرستان‌های بوشهر، دشتستان، دیر و گناوه به شبکه گاز متصل شدند افزود: با گازرسانی به صنایع تعداد واحدهای صنعتی برخوردار از گاز استان بوشهر به 331 واحد صنعتی افزایش یافت.

وی از افتتاح گاز رسانی شهرستان گناوه خبرداد و بیان کرد: همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران،گازرسانی به  روستای کدایی و 5 واحد صنعتی در شهرستان گناوه به بهره برداری رسید.

مدیر عامل این شرکت گاز استان بوشهر خاطر نشان کرد: برای اجرای طرح گازرسانی به روستای کدایی در این شهرستان، 900 میلیون ریال هزینه شده است.

رحمانی از افتتاح گازرسانی به واحدهای صنعتی در گناوه خبرداد و تصریح کرد: در دهمین روز از دهه مبارک فجر گازرسانی به 5 واحد صنعتی در این شهرستان با اعتباری معادل 3.8 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از 591 کیلومتر شبکه گازرسانی در شهرستان گناوه اجرا شده است خاطر نشان کرد: از این میزان شبکه گازرسانی افزون بر 290 کیلومتر در شهرها و 300 کیلومتر نیز در روستاهای این شهرستان اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهربا اشاره به انشعاب 17 هزار 108  گاز در گناوه گفت: اکنون 13 هزار و 397 مشترک در شهرستان گناوه از خدمات گازرسانی استفاده می‌کنند.

رحمانی افزود: در حال حاضر 100 درصد از جمعیت شهری و بیش از 98.4 درصد از جمعیت روستایی شهرستان گناوه قادر به استفاده از نعمت گاز هستند.

انتهای پیام/ ع

کد خبر 17529
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم