آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ ۲۰:۳۰:۰۶
امروز : چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/06/19 - ۲۱:۳۲:۵۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۱
280 هزار تن گوجه فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر برداشت شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از برداشت ۲۸۰ هزار تن گجه فرنگی خارج از فصل در استان خبرداد و گفت: تا پایان فصل میزان برداشت این محصول به ۶۰۰ هزار تن می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، محمد تقی منوچهری  در نشست کارگروه تنظیم بازار استان بوشهر با اشاره به تولید 600 هزار تن گوجه فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر اظهار داشت: سطح زیر کشت گوجه در استان بوشهر 12 هزار هکتار است و پیش‌بینی می‌شود بیش از 600 هزار تن گوجه از مزارع استان بوشهر برداشت شود.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از 280 هزار تن گوجه فرنگی از مزارع استان بوشهر برداشت شده است افزود: تا پایان امسال 320 هزار تن گوجه  فرنگی دیگر برداشت می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه 3 مرکز فرآوری تبدیلی گوجه فرنگی در استان وجود دارد افزود: امسال در مجموع 15 هزار تن از گوجه فرنگی استان در این مراکز فرآوری و به رب گوجه فرنگی تبدیل می‌شود.

منوچهری از خرید و انتقال 25 هزار تن گوجه فرنگی برای فرآوری به استان‌های مختلف خبرداد و بیان کرد:بر اساس آمار و ارقام موجود، سال گذشته در مجموع 66 هزار تن گوجه فرنگی از استان بوشهر به خارج از کشور صادر شد.

وی با بیان اینکه شهرستان دیر با سطح زیر کشت چهار و 900 هکتار بیشترین سطح زیر کشت  در استان بوشهر دارد خاطر نشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون حدود 101 هزار تن گوجه در این اراضی برداشت شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه شهرستان دشتی با سه هزار و 800 هکتار سطح زیرکشت مقام دوم استان دارد تصریح کرد: تاکنون 84 هزار تن گوجه فرنگی از اراضی کشاورزی این شهرستان برداشت شده است.

منوچهری از برداشت 75 هزار تن گوجه فرنگی در دشتستان خبرداد و بیان کرد: شهرستان دشتستان نیز با دوهزار و 100 هکتار سطح زیرکشت عنوان سوم را در استان در اختیار دارد که تاکنون 75 هزار تن گوجه از مزارع این شهرستان برداشت شده است.

انتهای پیام/ن

کد خبر 17123
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم