آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ ۲۲:۰۰:۰۴
امروز : یکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/26 - ۰۵:۲۹:۲۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۲
کمبود نفت سفید در گناوه جبران شود/ روند نامطلوب ارائه سوخت در دیر

بوشهر - تاکید بر لزوم رفع کمبود نفت سفید در گناوه و انتقاد از روند نامطلوب ارائه سوخت در شهر دیر از نکات مهم مطرح‌شده در نماز جمعه گناوه، دیر و آب‌پخش بود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی امام جمعه گناوه در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به قانون مصوب مجلس پیرامون بازنشستگان و پاسخ رهبری به یکی از طلاب در درس خارج فقه خود اظهار داشت: این قانون بسیار خوب است و راه را برای بکار گیری جوانان فراهم می کند ولی این قانون به نحو مطلق نیست و در برخی از موارد که افراد جایگزینی ندارند با مجوز به خدمت ادامه می‌دهند.

وی افزود: وقتی که قانونی به تصویب مجلس شورای اسلامی می رسد باید از تمام جهات بررسی و نکات آن دیده شود و اگر قانونی مصوب می شود باید جامع الاطراف و مانع الاغیار باشد تا به خوبی اجرا شود.

امام جمعه گناوه با اشاره به پیام رهبری به بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز در استان سمنان گفت: مهمترین محورهای که در این پیام رهبری اشاره شده است لزوم توجه به نماز و ادای حق آن است.

وی گفت: همانطور که در روایات تاکید شده است نماز راس همه کارها و اعمال انسان است و پذیرش اعمال دیگر در گرو پذیرش نماز است و لذا توجه به نماز و ادی حق آن و توجه به ادای صحیح نماز بسیار مهم و ضروری است.

رکنی حسینی با تاکید بر لزوم توجه به جنبه تربیتی نماز بخصوص برای نسل جوان افزود:رهبری در خاتمه پیام خود آموزش و پرورش را مخاطب قرار داده اند و این نهاد می تواند در این عرصه  مهمترین اثرات را داشته باشد و باید مدارس را به نمازخوانی جوانان مزین کرد.

وی گفت: خانواده ها باید در وهله اول به نمازخواندن فرزندان خود توجه داشته باشند که اگر  فرزندان به سمت دین و نماز تربیت شد و اهل نماز و دینداری باشد از آسیب های اجتماعی مصون و در امان می ماند  و لذا  خانواده ها و آموزش و پرورش تاثیر بسزایی در تربیت نسل جوان و توجه به ادای فریضه نماز داشته باشند.

امام جمعه گناوه با تبریک روز ۱۶ آذر ، روز دانشجو گفت:استکبارستیزی و سلطه ناپذیری از ویژگی های جنبش دانشجویی است و امروز دانشجویان باید بسیار هوشیارانه عمل کنند تا در دام افکار انحرافی گرفتار نشوند.

وی با اشاره به  واقعه تاریخی سال ۳۲ که منجر به شهادت سه تن از دانشجویان شد گفت: امروز آنچه به عنوان خطر جدی دانشجوی ما را تهدید می کند خطر انحراف از ارزش های انقلاب است  و داشتن بصیرت دینی و سیاسی و دفاع از ارزش های انقلاب لازمه دانشجوی امروز است.

رکنی حسینی افزود: دانشجویی که سال ۳۲ در برابر سلطه آمریکا ایستاد امروز نباید در دام بیگانه بیافت ابزار دست دشمنان شود و لذا دانشجویان باید بصیرت دینی و سیاسی خود را افزایش دهند تا در دام خطر انحراف گرفتار نشوند.

وی با اشاره به گذشت حدود هفت ماه از خروج آمریکا از برجام و وعده های کشورهای اروپایی گفت: هنوز هیچ گونه اقدام عملی از سوی اروپایی ها در این زمینه صورت نگرفته و علاوه بر این مسئله آنها در دو پرونده اتهام بی پایه و اساس  یعنی حامی تروریستی بودن کشورمان و بحث کنترل برنامه موشکی با آمریکا  همراهی می کنند.

امام جمعه گناوه گفت: دشمن بداند که امروز امنیت و برنامه موشکی ما خاری در چشم آنها است.

وی با اشاره به مشکلات شهروندان در زمینه پخت و کیفیت نان در شهر گفت: ناظران مربوطه بر امر کیفیت و پخت نان نظارت بیشتری داشته باشند تا مردم در این زمینه دچار مشکل نشوند.

رکنی حسینی پیرامون مشکلات توزیع نفت سفید گفت: مسئولان مربوطه و شرکت نفت به این مشکل مردم رسیدگی کنند و در حل این مشکل به مردم کمک کنند.

لزوم ترویج فرهنگ نماز

حجت‌الاسلام خداداد رضایی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه آبپخش اظهار داشت: با توجه به ارزش نماز در سرنوشت انسان و انتقادات از حضور حداقلی مردم در نمازهای جماعت یومیه در مساجد شهر آبپخش اظهار داشت: به فرموده رهبری آموزش و پرورش می تواند در این عرصه از اثر گذارترین‌ها باشد. مدارس را مزین کنید به نمازخوانی نوجوانان؛ این برترین تضمین برای سلامتی آینده‌ی جامعه است.

امام جمعه آبپخش گفت: دایر شدن میز خدمت هفته آینده در جایگاه نماز جمعه آبپخش گامی موثر در راستای تحقق حقوق شهروندی است.

وی ابراز کرد: اجرای حقوق شهروندی ضمن افزایش امید و نشاط، موجبات توجه خاص به کرامت انسانی را در جامعه فراهم می‌کند، به‌ روشنی می‌توان دریافت که گفتمان انقلاب اسلامی و فرامین امام راحل در راستای حقوق شهروندی تدوین‌ شده است که هفته آینده رئیس محترم دادگاه بخش آبپخش در دیداری که ساعت ۱۰:۳۰تا اذان ظهر با مردم دارند از نزدیک به مشکلات حقوقی مردم رسیدگی خواهد کرد.

رضایی بیان کرد: روز دانشجو بعد از ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲، یکی از جریانات گویا و استکبار ستیز و ضد استعمار و عدالت‌خواهی است که در شرایط اختناق کشور به وسیله دانشجو و دانشگاه به وجود آمد.

وی خطاب به دانشجویان عنوان کرد: ماهیت ۱۶ آذر، ماهیت استکبارستیز و ضداستعمار و عدالت‌خواه است، وقتی کودتای ۲۸ مرداد را خارجی‌ها رقم زده و وحشت را در کشور ایجاد کردند، طولی نکشید که ندای حق‌طلبانه دانشگاه آغاز شد و ضداستعمار شعار دادند و عزیزانی خون خود را تقدیم کردند.

خطیب جمعه شهر آبپخش ادامه داد: امروز هم دانشگاه باید نقش سنگین خود را در عبور از بحران‌ها و تحقق اهداف انقلاب اسلامی در راستای ۱۶ آذر ۳۲ به بهترین نحو انجام دهد.

وی با بیان اینکه اگر دانشگاه بخواهد این بار سنگین را به مقصد برساند باید کارهایی را در دستور کار قرار دهد، خاطرنشان کرد: دانشجو باید تحلیل سیاسی مناسبی از اوضاع و احوال امروز داشته باشد و در زمان نیاز، موضع به‌هنگام و مناسبی بگیرد.

امام جمعه شهر آبپخش بیان داشت: داشتن بصیرت و بالا بردن سطح آگاهی دانشجویان و دانشگاهیان از ضرورت‌های دیگر است که دشمن را خوب بشناسد و میدان جنگ علیه انقلاب و دشمن را بداند و به وظیفه خود عمل کند.

حجت الاسلام خداداد رضایی تصریح کرد: بعد از جنگ جهانی دوم  اعلامیه حقوق بشر به همه انسان ها اعلام شد و جبهه استکبار پس از جنایات پس از جنگ جهانی دوم یک منشور خود ساخته را به عنوان قانون حقوق بشر به تصویب رساندند اما امروز کشورهای که سنگ حقوق بشر را بر سینه می‌زنند خودشان بزرگترین ناقضان حقوق بشر هستند.

وی افزود: دشمنان به بهانه های واهی به هر نقطه ای از جهان حمله می کنند و دیوانه وار از رژیم جنایتکار  سعودی حمایت تسلیحاتی می کنند تا ۸۵ هزار کودک و مردم بی دفاع و مظلوم کشوری مانند یمن را کشتار می کنند.

روند نامطلوب ارائه سوخت در دیر

حجت الاسلام سید علی حسینی امروز در خطبه های نمازجمعه بندر دیر با محکوم کردن اقدام تروریستی چابهار یاد آور شد: هدف دشمنان از این اقدام ایجاد خدشه در وحدت بین شیعه و سنی و نا امن جلوه دادن منطقه چابهار که مقصد سرمایه‌گذاری کشورهای همسایه است.

وی با بیان اینکه سپاه و نیروی انتظامی بزودی پاسخی کوبنده به این اقدام کور تروریستی خواهند داد، افزود: تروریست‌های کوردل و هم‌پیمانانشان بدانند که ملت ایران با این حرکات از راه انقلاب و آرمان‌ها و ارزش‌های خود کوتاه نمی آیند و مصمم به این مسیر ادامه می دهند.

امام جمعه بندر دیر درباره روز دانشجو گفت: قشر دانشجو باید به عنوان یک افسر جنگ نرم در سطح جامعه بصیرت افزایی کنند و مردم را  نسبت به توطئه های دشمن هوشیار کنند.

حسینی درباره مشکلات جایگاه های سوخت دیر بیان کرد: پنج ماه از روند نامطلوب ارائه سوخت در شهر دیر می گذرد و مردم مرتب با ما تماس وابراز گلایه می کنند.

وی با بیان اینکه من نمیدانم این چه مشکل لاینحلی است، افزود: ما از فرماندار محترم بابت پیگیری هایی که داشتند تشکر می کنیم اما انتظار می رود یک بار برای همیشه این مسئله حل شود.

خطیب جمعه دیر ادامه داد: مالک فعلی این جایگاه‌ها یا نمی‌تواند مدیریت درستی داشته باشد و یا قصد ناراضی کردن مردم دارد که در هر صورت باید با وی برخورد شود.

وی با اشاره به لزوم اهمیت دادن به نماز در جامعه بیان کرد: کیفیت برگزاری نماز در مدارس باید به گونه ای باشد که موجب حضور دانش آموزان در مساجد و نمازهای جمعه شود.

کد خبر 14963
منبع خبر : خبرگزاری مهر