آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ ۲۲:۰۰:۰۴
امروز : یکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/26 - ۰۵:۲۹:۴۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶
تاکید استانداران ادوار مختلف بوشهر بر استفاده از ظرفیت‌های استان

بوشهر - استانداران ادوار مختلف استان بوشهر با تشریح قابلیت‌های گسترده استان بوشهر، بر لزوم استفاده مناسب از ظرفیت‌های ممتاز این استان در مسیر توسعه و پیشرفت تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی افراشته استاندار اسبق بوشهر پیش از ظهر پنجشنبه در نشست مجمع استاندار بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد که باید در مسیر توسعه از این ظرفیت‌ها استفاده کرد.

وی به اهمیت فعالیت مجمع استانداران اشاره کرد و ادامه داد: شورای عالی استانداران ادوار باید تشکیل شود و از تجربه‌های این افراد برای اجرای طرح‌ها و برنامه‌ریزی در مسیر توسعه استفاده شود.

افراشته با اشاره به هزینه‌بر بودن اداره کردن کشور با استفاده از روش‌های آزمون و خطا خاطرنشان کرد: برای اینکه در مسیر توسعه شاهد شتاب بیشتری باشیم باید از راه‌های میانبر برای رسیدن به پیشرفت استفاده کرد.

وی تاکید کرد: با استفاده از روش‌های مناسب می‌توان زمینه را برای توسعه امنیت، آموزش، رفاه و بهداشت فراهم کرد و مردم و رسانه‌ها در این زمینه نقش بسیار مهمی دارند و باید مشارکت لازم انجام شود.

لزوم استفاده از ظرفیت استان

محمد علی حبیبیان از استانداران اول انقلاب استان بوشهر نیز در این نشست اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بسیار زیادی برای توسعه و پیشرفت است و می‌تواند یکی از استان‌های نمونه کشور شود.

وی تصریح کرد: در طول تاریخ به استان بوشهر ظلم شده و علی‌رغم داشتن ظرفیت‌های بسیار بالای آن به خوبی توسعه نیافته است و باید از ظرفیت‌های بی‌نظیر آن برای توسعه و پیشرفت استان استفاده شود.

ظرفیت ساحل و دریا استفاده شود

عبدالرحمن ندیمی بوشهری از استانداران بوشهر در دوران سازندگی در این نشست با تشریح برخی از ظرفیت‌های استان بوشهر از جمله برخورداری از طولانی‌ترین مرز آبی با خلیج فارس اظهار داشت:‌ باید از این ظرفیت به خوبی استفاده شود.

وی یکی از مهمترین مشکلات مردم استان بوشهر را مسائل معیشتی دانست و اضافه کرد: در دوران مسئولیت خود در استان بوشهر تلاش گسترده‌ای برای توسعه اشتغال و بهبود وضعیت اقتصادی داشتیم.

ندیمی بوشهری ادامه داد: اجرای طرح‌های پرورش میگو از جمله برنامه‌های ما بود که ۴۸ نقطه در استان شناسایی شد و فقط دو مورد آن به بهره برداری رسید.

وی به ظرفیت‌های جنوب استان بوشهر در بخش نفت و گاز و پتروشیمی اشاره کرد و افزود: بزرگترین منبع گازی کشور در استان بوشهر است.

لزوم توسعه خدمات به مردم

علی صوفی از استانداران اسبق بوشهر اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس روحیه رشادت و دلاورمردی مردم استان بوشهر به خوبی قابل مشاهده بود که ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه استان محسوب می‌شود.

وی بر لزوم تلاش همه مسئولان برای ارائه بهترین خدمات به مردم تاکید کرد و ادامه داد: هر پست و مقامی یک امانت برای مسئولان است و باید از این فرصت به خوبی استفاده شود.

صوفی با اشاره به برخی از خدمات ارائه شده به مردم استان بوشهر در دوران دفاع مقدس با وجود مشکلات متعدد، بیان کرد: در آن زمان جزیره خارگ به دلیل بمباران بی امان دشمن به سمبل مقاومت معروف شده بود و مردم با وجود شرایط سخت حاضر به ترک آن نبودند.

لزوم حفظ سرمایه‌های اجتماعی

محمد حسین اصغرنیا یکی دیگر از استانداران استان بوشهر گفت: بحث جناح، خط و سلیقه سیاسی در زمان اول انقلاب و دوران دفاع مقدس مطرح نبود و هدف پیروزی نظام جمهوری اسلامی بود.

وی با بیان اینکه باید از روحیه گذشته مردم برای دستیابی به آینده‌ای روشن استفاده شود، تصریح کرد: حفظ سرمایه های اجتماعی در استان ها به خصوص استان بوشهر ضروری است.

علی‌بخش جهانبخش از معاونان عمرانی استانداری بوشهر در اول انقلاب نیز در این نشست اظهار داشت: استان بوشهر  به دلیل درک بالا، شعور و فهم مردم این استان به صورت متوزان رشد کرده است.

کد خبر 14883
منبع خبر : خبرگزاری مهر