آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ ۲۱:۰۰:۰۵
امروز : چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - 2019/04/24 - ۰۴:۲۲:۵۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۰۲:۰۸
کوچ ۳۳۰۰ خانوار عشایر به مناطق قشلاقی در استان بوشهر

بوشهر - مدیرکل امور عشایر استان بوشهر از بهبود وضعیت ایل‌راه‌های عشایری استان خبر داد و گفت: کوچ سه هزار و ۳۰۰ خانوار عشایر به مناطق قشلاقی استان بوشهراز ۱۵ آبان آغاز می‌شود.

فرهمند آقایی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: عشایر در هشت شهرستان از استان بوشهر حضور دارند و در مجموع پنج هزار و ۳۰۰ خانوار عشایر از شمال تا جنوب استان فعالیت می‌کنند.

مدیرکل امور عشایر استان بوشهر با اشاره به اینکه هزار و ۸۸۹ خانوار عشایر استان بوشهر در ۲۳ کانون اسکان استقرار دارند، خاطرنشان کرد: سه هزار و ۳۱۱ خانوار عشایر استان بوشهر نیز کوچ‌رو هستند.

وی با بیان اینکه همه عشایر استان بوشهر از ایل قشقایی و شامل پنج طایفه و ۳۸ تیره هستند، تصریح کرد: عشایر استان بوشهر سالانه شش‌هزار و ۵۰۰ تن گوشت قرمز تولید می‌کنند و در تولید دیگر محصولات نیز نقش مهمی دارند.

آقایی با اشاره به آغاز کوچ سه هزار و ۳۰۰ خانوار عشایر به مناطق قشلاقی استان بوشهر از ۱۵ آبان خاطرنشان کرد: مناطق ییلاقی عشایر استان بوشهر شامل بخش‌هایی در استان‌های فارس، اصفهان و چهارمحال بختیاری است.

وی از انتخاب مشاور طرح مرمت و ساماندهی ایل‌راه‌های عشایری استان بوشهر خبر داد و افزود: نقشه‌برداری و مطالعات طرح بهبود وضعیت ایل‌راه‌ها در استان بوشهر انجام شده است که دارای ۵۱۳ کیلومتر طول است.

کد خبر 10932
منبع خبر : خبرگزاری مهر